Zmniejszenie piersi

Problem

Zbyt obfity biust, problemy zdrowotne np. z kręgosłupem z powodu zbyt dużego biustu, dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu z powodu dużych piersi.

Dla kogo

Duże piersi nie zawsze są spełnieniem marzeń kobiet. Zdarza się, że wielkość piersi w zdecydowany sposób zaburza proporcje sylwetki oraz jest przyczyną różnych dolegliwości bólowych. Przede wszystkim zbyt obfity biust często powoduje dyskomfort w codziennej aktywności. W odróżnieniu od zabiegu powiększania piersi, którego wymiar jest kwestią estetyki, to zmniejszenie piersi wykonuje się właśnie ze wskazań zdrowotnych, by poprawić jakość życia pacjentki.

Znieczulenie i przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, jej długość w zależności od przebiegu wynosi od 1,5 do 2 godzin. Istnieje kilka technik wykonywania tego zabiegu, lecz decyzja o sposobie wykonania cięć podejmowana jest po przeprowadzeniu indywidualnych konsultacji.

Rekonwalescencja

Zaraz po zabiegu pacjentkom zakłada się specjalny biustonosz, który pomaga w uzyskaniu ostatecznego kształtu piersi. Nosi się go nieprzerwanie przez 5 tygodni. Pierwsze zdjęcie biustonosza następuje podczas wizyty, kiedy zmieniane są opatrunki i zdejmowane szwy, czyli ok. 8-10 doby od zabiegu. Wcześniej (w 1-3 dobie) odbywa się usunięcie drenów. Podczas całego okresu rekonwalescencji ważne jest, aby pacjenta nie wykonywała gwałtownych ruchów, unikała dźwigania, ekspozycji na słońce i nie korzystała z sauny.

Wymagane badania

  • badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi,
  • morfologia, OB i grupa krwi, kreatynina
  • badanie ogólne moczu
  • poziom glukozy
  • USG piersi
  • EKG

Przeciwskazania

Niedokrwistość, skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie, długotrwała cukrzyca, ropne stany zapalne skóry i śluzówek, ciąża, karmienie piersią.

Umów się na wizytę >

 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie blizn – problem

sucha skóra

Wysuszona skóra problem

obwisłe piersi

Zmniejszenie piersi

Rewitalizacja twarzy

Rewitalizacja – medycyna estetyczna

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00