Toksyna botulinowa

Problem

Zmarszczki na poziomie czoła, „lwia zmarszczka”, „kurze łapki”, opadające kąciki ust, leczenie nadpotliwości (pachy, stopy, dłonie).

Dla kogo

Toksyna botulinowa jest jedną z najbardziej powszechnych  substancji, wykorzystywanej w medycynie estetycznej. Wstrzyknięta w mięsień umożliwia jego kurczenie się. Wygładza zmarszczki już istniejące. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest dodatkowo profilaktyką starzenia się skóry, ponieważ ogranicza zbyt ekspresyjną mimikę.

Znieczulenie i przebieg zabiegu i rekonwalescencja

Toksyna botulinowa jest aplikowana na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa około 20 minut. Pacjent znieczulany jest miejscowo, za pomocą maści Emla. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Efekt

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, jednak najlepiej widać je po upływie około 7-10 dni. Organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając w ciągu następnych miesięcy nowe włókna nerwowe. Aby utrzymać efekty, zabieg po tym czasie trzeba powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po ok. 3-4 miesiącach od zabiegu, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Gdy jednak pacjent nie zdecyduje się na powtórny zabieg, skóra wraca do normalnej kondycji sprzed zabiegu i starzeje się zgodnie z procesami biologicznymi

Umów się na wizytę >

 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie blizn – problem

sucha skóra

Wysuszona skóra problem

obwisłe piersi

Zmniejszenie piersi

Rewitalizacja twarzy

Rewitalizacja – medycyna estetyczna

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00