ThermaVein – zamykanie rozszerzonych naczynek

ThermaVein to urządzenie do bezpiecznej eliminacji nieestetycznych pajączków na twarzy i ciele.

ThermaVein wykorzystuje proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF) do drobnych naczyń krwionośnych. Ultra-cienka igła dostarcza precyzyjnie energię do miejsca wykonywania zabiegu, zapewniając dokładne dozowanie. Dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia sąsiednich tkanek.
Prąd częstotliwości radiowej jest przekazywany wyłącznie do słabych lub uszkodzonych naczynek krwionośnych, zamyka je i powoduje natychmiastowe zniknięcie. Efekt jest widoczny od razu. Po zabiegu utrzymują się tylko lekkie zaczerwienie i obrzęk, które szybko ustępują.

ThermaVein to jedyne urządzenie na rynku umożliwiające leczenie wrażliwych obszarów jak: powieki, błona śluzową nosa i daje możliwość wykonywania zabiegów cały rok. Procedura działa także na zmiany w obszarze szyi, ramion i innych części ciała. Zabieg trwa przeciętnie około 15 min. W tym czasie możliwe jest wyeliminowanie około 150 mm leczonych żył. Zabieg jest niezwykle prosty i precyzyjny. ThermaVein wysyła niewielki strumień mikrofal w czasie około 0,2 sekundy. Strumień energii dociera w miejsce poddawane zabiegowi na głębokość maksymalną 1,5 mm (dla porównania, jest to odległość odpowiadająca wielkości główki szpilki lub ziarna piasku). Strumień zamyka naczynka i sprawia, że nie są dłużej widoczne.
ThermaVein zostało zatwierdzone do bezpiecznego usuwania pajączków i teleangiektazji w USA przez amerykańską FDA.

Czy zabiegi trzeba powtarzać?

Większości klientów wystarcza jeden. W sytuacji, gdy problem jest zaawansowany, mogą być potrzebne kolejne sesje. Niestety wiele przyczyn (np. spożywanie alkoholu, nadmierna ekspozycja na słońce, itp.) może doprowadzić do rozwijania się nowych obszarów zmian. Jeśli tak się stanie, to niezbędna jest likwidacja przyczyny teleangiektazji lub unikanie sytuacji powodujących zmiany.

Po jakim czasie można spodziewać się efektów?

Natychmiast. Naczynka znikają zaraz po dotknięciu igłą.   Filmy wykorzystane na tej stronie są w 100% autentyczne i można spodziewać się podobnego rezultatu. Zabieg nie wpływa na funkcjonowanie w życiu codziennym. 

Rekonwalescencja

Inne metody leczenia ograniczają swobodę nawet do 8 tygodni.  Po zabiegu ThermaVein najwyżej może pojawić się lekkie zaczerwienie lub niewielki obrzęk. Zdarza się to nielicznym pacjentom, pozostali wracają natychmiast do codziennej aktywności.

Przeciwwskazania

Jedyne przeciwwskazania to uczulenie na nikiel, ciąża i padaczka. Zabieg można wykonywać na wszystkich typach skóry i, co ważne, przez cały rok. Nie ma żadnych przeciwwskazań dotyczących codziennej aktywności. Nie trzeba również unikać światła słonecznego, jak przy innych metodach, choć nie poleca się opalania na ostrym słońcu.

Czy zabieg jest bolesny?

Każdy z nas ma inny stopień tolerancji na ból. Niektórzy nawet nie zauważają, że leczenie się rozpoczęło, dla innych jest to porównywalne z wyrywanie włosa. Są jednak tacy dla których zabieg jest dokuczliwy. Możemy zapewnić, że dyskomfort ustępuje natychmiast, gdy sesja zostaje zakończona.
Większość pacjentów, którzy wcześniej poddawali się leczeniu laserem, uważa, że zabieg Thermavein jest znacznie łatwiejszy do zniesienia. W przeciwieństwie do innych metod, takich jak laser lub IPL, nie są znane żadne skutki uboczne. Po sesji nie pojawiają się siniaki, blizny, itp.

Wskazania

  • tzw. pajączków,
  • teleangiektazja,
  • zaczerwienienia twarzy i nosa,
  • punktów rubinowych,
  • naczyniaków 

Umów się na wizytę >

 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie blizn – problem

sucha skóra

Wysuszona skóra problem

obwisłe piersi

Zmniejszenie piersi

Rewitalizacja twarzy

Rewitalizacja – medycyna estetyczna

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00