Chemiczne usuwanie żylaków – skleroterapia

Problem

Niewielkie żylaki oraz pajączki występujące na nogach, żyły siateczkowate, przewlekła niewydolność żył.

Dla kogo

Na skleroterapię mogą zgłosić się osoby w każdym wieku, nawet w podeszłym, gdyż zabieg jest skuteczny również w przypadku starszych osób. Przyczyna powstania żylaków też nie ma w tym wypadku znaczenia, np. po ciąży bądź też Nie ma też znaczenia przyczyna ich powstania: czy są to żylaki w ciąży, żylaki przy zmianach dermatologicznych czy powstałe po operacji.

Zabieg

Zabieg polega na zamknięciu żylaków poprzez wstrzyknięcie do ich wnętrza substancji chemicznej (zwanej sklerozantem). Sklerozant wchodzi w reakcję ze śródbłonkiem naczyniowym, doprowadzając do zamknięcia i zwłóknienia żylaków. Przeprowadzenie zabieg nie wymaga podania leków znieczulających.

Wskazania

Zabieg jest najczęściej wykonywany w celu zamknięcia niewielkich żylaków i pajączków naczyniowych. Chorych do zabiegu kwalifikuje chirurg naczyniowy na podstawie badania ultrasonograficznego duplex Doppler przepływów w naczyniach krwionośnych.

Przeciwwskazania

Uczulenie na sklerozant, aktywne stany zapalne w okolicy planowanych nakłuć, infekcje skóry i tkanki podskórnej, zakrzepica żył głębokich

Rekonwalescencja

Po zabiegu na kończynę jest zakładana pończocha kompresyjna o stopniowanym ucisku (1 stopień), którą chory powinien nosić około 1 tygodnia. Pacjent wstaje na własne nogi bezpośrednio po zabiegu i jest w stanie opuścić szpital o własnych siłach, może normalnie funkcjonować, spacerować i wykonywać typowe czynności domowe. Do pełnej sprawności fizycznej dochodzi po 2-4 tygodniach. W początkowym okresie po zabiegu może wystąpić konieczność przyjmowania leków przeciwbólowych.

Po zabiegu ewentualne powikłania są wyjątkowo rzadkie. Najczęściej są to bolesne zgrubienia w okolicy zamkniętych żylaków, które ustępują po 2-3 tygodniach. Niekiedy nakłuwa się niedrożne naczynia aby usunąć z nich zalegającą krew i przyspieszyć okres rekonwalescencji. Wzdłuż zamkniętych naczyń czasem pojawiają się przebarwienia skóry, które najczęściej ustępują po kilku – kilkunastu tygodniach. Najpoważniejszym powikłaniem, które na szczęście występuje niezmiernie rzadko jest zakrzepica żył głębokich.

Umów się na wizytę >

 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie blizn – problem

sucha skóra

Wysuszona skóra problem

obwisłe piersi

Zmniejszenie piersi

Rewitalizacja twarzy

Rewitalizacja – medycyna estetyczna

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00