Sculptra

Starzenie się skóry

Aby skóra wyglądała młodo i zdrowo potrzebuje między innymi elastyczności, gęstości oraz podpory. Gdy zabraknie tych aspektów oznacza to, że rozpoczął się proces starzenia. Z wiekiem zanika główny składnik skóry, jakim jest kolagen odpowiedzialny za jej elastyczność oraz grubość. Skóra staje się cieńsza, mniej jędrna i pojawiają się na niej zmarszczki. Dodatkowo zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej i kostnej, które stanowią rusztowanie dla skóry. Brak tej podpory sprawia, że kontury twarzy ulegają zmianie, a twarz przybiera smutny i zmęczony wyraz. Jest to naturalny i fizjologiczny proces, który szczęśliwie można opóźnić, a nawet częściowo odwrócić.

Co to jest Sculptra

Sculptra to unikalny preparat na bazie kwasu L- polimlekowego, który jest silnym stymulatorem odbudowy naturalnego kolagenu w skórze. Przywraca utraconą objętość twarzy i sprawia, że skóra odzyskuje swoją elastyczność i gęstość. Staje się bardziej napięta, jędrna i widocznie młodsza. Preparat Sculptra to oryginalna propozycja wśród zabiegów medycyny estetycznej, dostępna dla wszystkich pacjentów, którzy potrzebują głębokiej odbudowy, zachowując przy tym swój naturalny wygląd.

Jak działa Sculptra

Efekt po zastosowaniu preparatu Sculptra wynika z jej zdolności do stymulacji wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki temu rezultaty dłużej się utrzymują i są bardziej naturalne. Preparat działa stopniowo – zwiększenie objętości tkanek odbywa się na przestrzeni kilku tygodni. Początkowy wodny roztwór wchłania się, aby umożliwić skórze rozpoczęcie procesu odbudowy. Aby uzyskać optymalny efekt zazwyczaj należy powtarzać zabieg co kilka miesięcy. Zdarza się jednak, że czasem już jeden zabieg wystarczy, aby poprawić wygląd skóry. Lekarz za każdym razem ustala z pacjentem plan zabiegowy zgodny z indywidualnymi potrzebami.

Czy zabieg jest bezpieczny

Kwas L-polimlekowy to substancja biokompatybilna i biodegradowalna, co oznacza, że idealnie integruje się ze skórą, a ryzyko wystąpienia uczulenia jest niskie. Aplikacja preparatu Sculptra, jak każdy inny zabieg medyczny może wywołać działania niepożądane. Każdy zabieg powinien być poprzedzony rozmową z lekarzem, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji. Najczęstsze skutki uboczne występujące bezpośrednio po zabiegu to ból, zaczerwienienie, krwiak lub niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Objawy te ustępują zazwyczaj w ciągu 2-6 dni.

Efekty zabiegu

Efekt zabiegu to przede wszystkim naturalny, zdrowy wygląd idealnie wpisujący się w dzisiejsze oczekiwania pacjentów. Rezultaty zabiegów medycyny estetycznej nie mogą być widoczne czy oczywiste dla otoczenia. Powinny jednak zatrzymywać, a nawet cofać oznaki upływającego czasu. Zabieg z użyciem preparatu Sculptra sprawia, że skóra dodatkowo staje się bardziej jędrna, napięta, kontur wyraźniejszy, znikają wiotkości, a jednocześnie wymagające tego obszary jak np. skronie czy okolice kości policzkowych nabierają odpowiednich kształtów. Te miejsca dzięki własnemu, nowemu kolagenowi powrócą do młodzieńczej świetności. Trwałość efektów jest kwestią indywidualną, zależną od wielu czynników, ale badania wykazują, że rezultaty są widoczne nawet przez ponad 2 lata. 

Wyjątkowość preparatu Sculptra

  • Silny stymulator produkcji kolagenu
  • Odtwarza naturalny owal twarzy
  • Długotrwały efekt – utrzymuje się nawet 2 lata1
  • Sprawdzony, przebadany, bezpieczny produkt
  • Posiada akceptację FDA
  • Stosowany w ponad 40 krajach
  • Wysoki poziom satysfakcji pacjentów
Umów się na wizytę >

 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie blizn – problem

sucha skóra

Wysuszona skóra problem

obwisłe piersi

Zmniejszenie piersi

Rewitalizacja twarzy

Rewitalizacja – medycyna estetyczna

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00