Popękane naczynka

Popękane naczynka – jak się ich pozbyć

Popękane naczynka na twarzy lub nogach nie są jedynie problemem kosmetycznym. Nie wystarczy zatem zatuszować ich pudrem lub ukryć pod odzieżą. Pajączki na twarzy mogą wynikać z alergii lub trądziku różowatego, natomiast te na nogach często świadczą o niewydolności żył.

Na czym polega problem

Tak zwane pajączki najczęściej pojawiają się mroźną zimą lub latem. Pod wpływem skrajnych temperatur naczynia włosowate rozszerzają się i zwiększają swoją przepuszczalność. Ich ścianki stają się przez to bardziej kruche. Z czasem zmiany w naczynkach z czasem stają się coraz większe i mogą być nieodwracalne.

Popękane naczynka – leczenie

Duże zmiany, których nie da się wyleczyć kosmetykami, wymagają konsultacji medycznej. Zabiegi będą najskuteczniejsze, jeśli przeprowadzisz je jesienią lub cieplejszą zimą – umiarkowane temperatury sprzyjają leczeniu pajączków. W czasie ich wykonywania unikaj uprawiania sportów, gorących kąpieli oraz masażów.

Metody leczenia pajączków

Laser pulsujący barwnikowy

To najnowsza generacja lasera, który pozwala na szybkie i bezbolesne zamykanie naczyń włosowatych. W trakcie zabiegu naczynka są niszczone, a następnie wchłaniane przez organizm. Leczenie tą metodą nie pozostawia żadnych blizn ani trwałych śladów.

Elektrokoagulacja

Ta metoda polega na zamykaniu naczynek prądem o natężeniu bezpiecznym dla skóry człowieka. Jest jednak mniej skuteczna od leczenia laserowego.

Intensywna wiązka światła

Jest to metoda przeznaczona dla osób o bardzo jasnej karnacji. Powodem jest to, że światło, wchodząc w reakcję z melaniną, której stężenie w ciemniejszej cerze jest większe, może powodować odbarwienia.

Umów się na wizytę >

 

Laserowe usuwanie żylaków

Chirurgiczne usuwanie żylaków

Chemiczne usuwanie żylaków – skleroterapia

Laser Gentle YagPro

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00