Nietrzymanie moczu

Dla kogo

Nietrzymanie moczu to uciążliwy problem, który może znacząco obniżyć komfort życia. Zazwyczaj problem pojawia się w trakcie dźwigania, przy kaszlu czy intensywnym wysiłku. Czasami nawet chwilę po przebudzeniu, gdy wstajemy z łóżka.

Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj nietrzymanie moczu powoduje rozciągniecie pochwy oraz osłabienie mięśni dna miednicy związane z porodem. Innym czynnikiem jest okres menopauzy, gdy zmiany stężenia hormonów oraz syntezy kolagenu powodują wiotczenie mięśni.

Zabieg

Na czym polega zabieg? Dzięki działaniu wiązki lasera, który wprowadzony jest do pochwy przy pomocy specjalnej głowicy, następuje wzmocnienie ścianek pochwy, a także obszaru ujścia cewki moczowej. W konsekwencji ulega korekcie kąt nachylenia cewki, która zaczyna normalnie funkcjonować, dzięki czemu pozbywamy się dolegliwości.

Zabieg trwa zaledwie 5-10 minut i jest całkowicie bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

Efekt zabiegu

  • Obkurczenie mięśni dna miednicy
  • Wzmocnienie ścianek pochwy
  • Usztywnienie ścianek pochwy
  • Normalizacja funkcjonowania cewki moczowej

Wszystkie wymienione powyżej efekty wpływają w konsekwencji na powrót do normalnego funkcjonowanie układu moczowego, a co za tym idzie, poprawę komfortu życia.

Wymagane badania

Ważne badanie cytologiczne

 Przeciwwskazania

Ciąża, infekcje intymne, miesiączka

Umów się na wizytę >

 

Suchość pochwy

Worki / cienie pod oczami

Luźna pochwa

Nadżerki

Upławy

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00