Zabiegi niechirurgiczne – mezoterapia

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia skóry głowy polega na dostarczeniu substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących bezpośrednio w okolicę mieszka włosowego. W mezoterapii igłowej wstrzykiwanie substancji leczniczych i regenerujących w okolice miejsca poddawanego leczeniu ma dwojakie działanie:
– miejscowe podanie preparatów maksymalizuje skuteczność ich działania, jednocześnie redukując obciążenie nerek i wątroby, które ma miejsce przy doustnym podawaniu leków.
– wywołane iniekcjami uszkodzenia skóry, pobudzają ją do samoregeneracji i produkcji potrzebnych w tym celu substancji.
Wykorzystywane preparaty mogą mieć formę gotowych leków do mezoterapii, produkowanych pod kątem likwidacji konkretnego problemu lub koktajli leczniczych, będących indywidualnie dobraną przez lekarza mieszanką związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.

Dla kogo:
• kobiety i mężczyźni borykający się z wypadającymi włosami,
• dla osób w stanie przewlekłego stresu, który może powodować nadmierne wypadanie włosów
• kobiety i mężczyźni z zaburzeniami hormonalnymi powodującymi wypadanie włosów
• mezoterapia jako leczenie podtrzymujące do czasu wyrównania poziomu hormonów
• kobiety po okresie ciąży, często ciąża wzmaga wypadanie włosów
• kobiety w okresie menopauzalnym
• mężczyźni przygotowujący się do zabiegu przeszczepu włosów, odbudowa choć części włosów, które nie wypadły może przyczynić się do zmniejszenia rozległości zabiegu przeszczepu włosów
• kobiety i mężczyźni, chcący wzmocnić włosy zwłaszcza w okresach zmian pór roku, kiedy włosy mogą wypadać w większej ilości niż przeciętna.


Dostępne mezoterapie w Medicus Self:

• mezoterapia monoskładnikowa
• mezoterapia preparatem złożonym
• mezoterapia peptydowa DR CYJ
• mezoterapia komórkami macierzystymi – Regenera activa

Komórki macierzyste
Regenera Activa jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu. Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek macierzystych z tkanek. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System Regenera Activa został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 20 minut. W pierwszy etapie lekarz pobierze niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezbolesny gdyż lekarz znieczuli miejsce biopsji. W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej od Ciebie tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Tak przygotowana zawiesina zostanie podana w skórę Twojej głowy na zasadzie mezoterapii w okolice mieszków włosowych aby zainicjować procesy naprawcze.

Umów się na wizytę >

 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie blizn – problem

sucha skóra

Wysuszona skóra problem

obwisłe piersi

Zmniejszenie piersi

Rewitalizacja twarzy

Rewitalizacja – medycyna estetyczna

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00