Laserowe leczenie suchości pochwy MonaLisa Tuch

Problem

  • uczucie suchości pochwy
  • ból w tracie stosunku spowodowany suchością pochwy

Dla kogo

Suchość pochwy jest częstym problemem i znacznie wpływa na jakość doznań seksualnych kobiet. Zazwyczaj skarżą się na to kobiety w okresie menopauzy czy przekwitania, u których następują zmiany w gospodarce hormonalnej

Zabieg

Jak wygląda zabieg? Do pochwy jest wprowadzana specjalnie opracowana głowica, dzięki której jest możliwe naświetlenie całej powierzchni śluzówki pochwy. W ten sposób wiązki lasera działają na całej długości pochwy. Określona emisja impulsu stymuluje błonę śluzową i pobudza fibroblasty do produkcji elastyny, kwasu hialuronowego  oraz włókien kolagenowych. W konsekwencji zwiększa się grubość tkanek i nawilżenie.

Na efekty po zabiegu nie trzeba długo czekać. Już pierwsze zmiany w nawilżeniu można zaobserwować w ciągu kilkunastu dni po zabiegu. Efekty mogą otrzymać się nawet rok i zależą od stanu pacjentki przed zabiegiem.

Ilość zabiegów

Optymalny efekt można uzyskać już po jednym zabiegu, czasami konieczne jest jego powtórzenie. Jest to oceniane w czasie wizyty kontrolnej z lekarzem specjalistą.

Rekonwalescencja

Zaledwie tydzień po zabiegu pacjentka może powrócić do aktywności seksualnej. W ciągu kilku dni po zabiegu mogą pojawić się następujące objawy, które mijają w ciągu kilku dni: ZABIEGU

– niewielki dyskomfort w czasie pierwszych dni po zabiegu,

– niewielki wysięk (surowiczy).

Przygotowanie do zabiegu

Każdy zabieg poprzedza konsultacja lekarza ginekologa Medicus Self. Konieczne jest już przedstawienie ważnego badania cytologicznego.

 

Umów się na wizytę >

 

Suchość pochwy

Luźna pochwa

Menopauza

Infekcje intymne

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00