Korekcja uszu

Problem

Odstające uszy, uszy niesymetryczne, zbyt duże bądź zbyt małe uszy.

Dla kogo

Problem dotyczy nie tylko dorosłych, ale także dzieci, które dodatkowo muszą borykać się z szeregiem przykrości ze strony rówieśników. Swój ostateczny kształt i wygląd małżowiny uszne osiągają już w wieku 7-8 lat i jest to najwcześniejszy moment, kiedy można dokonać korekcji. Efekt zabiegu jest trwały i nie wymaga kolejnych interwencji.

Zabieg

Korekcja płatków uszu to zabieg, który pozwala skorygować nieprawidłowości małżowin usznych względem głowy. Można poprawić zarówno kąt odstawania, jak i sam kształt.

Znieczulenie i przebieg operacji

Zabieg trwa ok. 90 min i zazwyczaj przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (młodzież i dorośli), jednak w przypadku młodszych pacjentów stosuje się znieczulenie ogólne. W obu przypadkach zabieg nie wymaga hospitalizacji co oznacza, że po kilku godzinach pacjent może wrócić do domu. W zależności od rodzaju wykonywanych korekt stosuje się różne techniki. Obie polegają na wykonaniu niewielkiego nacięcia na tylnej powierzchni ucha i odsłonięciu chrząstki. W zależności od oczekiwanych efektów usuwa się nadmiar skóry lub też wraz ze skórą usuwa fragment chrząstki. Następnie zakłada się niewchłanialne szwy wewnętrzne, które stabilizują małżowinę w nowej pozycji. Na koniec na uszy zakładany jest opatrunek wraz z bandażem elastycznym, który zaleca się nosić do czasu zdjęcia szwów (ewentualnie zmiany opatrunków).

Rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić bolesność, obrzęk lub zasinienie małżowin usznych, jednakże dolegliwości te ustępują po 5-10 dniach. Usunięcie szwów i opatrunków następuje między 3 a 9 dobą. Jednak pacjenci zobligowani są przez następne 3 tygodnie do zakładania na noc specjalnej opaski, która chroni uszy przed przypadkowym odgięciem. Pełna rekonwalescencja trwa około 3 tygodnie.

Wymagane badania

  • badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi
  • morfologia, OB i grupa krwi, kreatynina
  • badanie ogólne moczu

Przeciwwskazania

Nieuregulowane nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości, skazy naczyniowe, nieuregulowana cukrzyca, ciąża, infekcja ropna skóry.

Umów się na wizytę >

 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie blizn – problem

sucha skóra

Wysuszona skóra problem

obwisłe piersi

Zmniejszenie piersi

Rewitalizacja twarzy

Rewitalizacja – medycyna estetyczna

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00