Korekta nosa

Korekta nosa

Kiedy czujesz, że Twój nos jest duży i garbaty, a może krzywy lub zadarty. Być może widzisz, że uwaga innych skupia się właśnie na nim? Wówczas jest to najlepszy moment, aby umówić się na konsultacje i rozwiązać ten problem.

Chirurgiczną korektę nosa wykonuje się  ze względów estetycznych lub medycznych. W zależności od oczekiwanych efektów dokonuje się operacji części kostnej (w przypadku nosa krzywego lub garbatego) oraz chrzęstnej (gdy jest on zbyt szeroki, asymetryczny lub jego koniec zbyt zadarty/opadający).

Zdarzają się także przypadki, kiedy nos oprócz tego, że zakłóca harmonię twarzy to dodatkowo w ograniczony sposób spełnia swoje fizjologiczne funkcje. Problemy te związane są zwykle z krzywą przegrodą lub zatokami. Podczas konsultacji i po przeprowadzeniu niezbędnych badań nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby dobrać taki rodzaj zabiegów, by w jak najwyższym stopniu poprawiał komfort pacjenta.

Należy pamiętać, że podczas estetycznej korekcji nosa można jednocześnie wykonać zabieg FESS (czyli poszerzenia ujścia zatok), jak również korekcję skrzywionej przegrody i innych jej nieprawidłowości.

Aby nos wyglądał naturalnie oraz spełniał oczekiwania pacjenta ważne jest, aby dobrze zaplanować zabieg uwzględniając przy tym wszystkie biologiczne cechy operowanej twarzy takie jak: wyniosłość policzków, linię szczęki czy całkowite wymiary nosa.

Znieczulenie i przebieg operacji

Zabieg korekcji nosa może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa od 90 do 120 minut, w zależności od zakresu operacji i wymaga jednodniowej hospitalizacji. W trakcie zabiegu skóra z obszaru nosa oddzielana jest od konstrukcji chrzęstno-kostnej, następnie nos formowany jest do pożądanego kształtu.

Pod koniec operacji zakładany jest na nos termoplastyczny opatrunek unieruchamiający. Aby zapobiec ewentualnemu krwawieniu, wewnątrz nozdrzy umieszcza się małe opatrunki (setony), które w zależności od tego czy była operowana przegroda czy nie, usuwa się w pierwszej dobie lub następnego dnia po operacji. W przypadku założenia szwów w naturalnych fałdach skórnych usuwa się je po kilku dniach. Opatrunek unieruchamiający zdejmuje się zazwyczaj po 7-14 dniach.

Większość cięć jest zlokalizowana wewnątrz nosa. Jedyne cięcie zewnętrzne jest zlokalizowane przy słupku nosa. To cięcie goi się zwykle bardzo dobrze i ostatecznie jest niewidoczne. Kiedy korekta wymaga zwężenia nozdrzy przednich, cięcie ukrywa się w miejscu gdzie skrzydła nosa dotykają policzków.

Rekonwalescencja

Przez pierwsze dni po zabiegu w obrębie twarzy mogą wystąpić obrzęki lub zasinienia, ale znikają one zwykle po 10-14 dniach. Ostatnią wizytę kontrolną ustala się na pół roku po operacji, jednak na ostateczny efekt należy poczekać ok. 12 miesięcy.

Wymagane badania

  • badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi,
  • morfologia, OB i grupa krwi, kreatynina
  • badanie ogólne moczu
  • ekg

Przeciwwskazania

Skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, ciąża, infekcje skóry

Umów się na wizytę >

 

Atopowe zapalenie skóry

Blizny

Blizny potrądzikowe

Brodawki

Grzybice skóry i paznokci

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00