Karboksyterapia

Problem

Starzenie się skóry, cellulit, rozstępy, blizny, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej, wiotka skóra, łysienie.

Dla kogo

Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Jest to jednocześnie metoda bezpieczna, mało inwazyjna oraz o potwierdzonej klinicznie skuteczności. Można ją łączyć z mezoterapią z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy peptydów.

Zabieg

Karboksyterapia z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla polega na wprowadzeniu gazu (cienką igła) śródskórnie, bądź podskórnie.  Dwutlenek węgla ma zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych, przez co zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen. Reakcją skóry na iniekcję jest powstanie stanu zapalnego, dzięki czemu następuje uruchomienie systemów naprawczych (produkcja elastyny i kolagenu). Najlepsze efekty zabiegu uzyskuje się przy serii 8-10 zabiegów, wykonywanych co ok. 7 dni.

Wskazania

  • blizny, rozstępy– Wywołana przez podanie CO2 angiogeneza ( tworzenie się nowych naczyń krwionośnych w skórze), prowadzi do wyrównania kolorytu rozstępów oraz blizn. Synteza włókien kolagenowych poprawia strukturę skóry, wygładza ją. Rozstępy wtapiają się w otaczającą je skórę.
  • cellulit, lokalne akumulacje tłuszczowe –  Podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty ( komórki tłuszczowe) , co prowadzi do naturalnej lipolizy, czyli usunięcia tłuszczu z rozrośniętych i przepełnionych komórek tłuszczowych. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość adipocytów jest metabolizowana . Proces ten jest przyspieszony dzięki lepszemu ukrwieniu i dotlenieniu.
  • zwiotczenie skóry i poprawa kolorytu skóry  –  celem jest zagęszczenie i pogrubienie skóry –(dzięki przyspieszeniu procesów naprawczych), tak by jak najdłużej zachowała ona jędrność i elastyczność. Rozbudowa kapilar i związane z tym lepsze ukrwienie i dotlenienie skóry prowadzi do poprawy kolorytu.
  • łysienie –  dwutlenek węgla poprawia mikrokrążenie w skórze – następuje rozszerzenie i wzmocnienie istniejących kapilar oraz dotlenienie i odżywienie cebulek włosowych (brodawka i macierz)- prowadzi to do produkcji nowych włosów.
  • cienie pod oczami – CO2 stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu tkanka mająca skłonność do ścieńczenia zagęszcza się i odzyskuje jędrność.

Przeciwskazania

ostra niewydolność  serca, zaburzenia ciśnienia krwi, wirusowe i bakteryjne infekcje skóry, nowotwory, hemofilia, ciąża i okres karmienia

Umów się na wizytę >

 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie blizn – problem

sucha skóra

Wysuszona skóra problem

obwisłe piersi

Zmniejszenie piersi

Rewitalizacja twarzy

Rewitalizacja – medycyna estetyczna

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00