Grzybice skóry i paznokci

Problem

Grzybica paznokci to zakażenie płytek paznokciowych spowodowane przez grzyby.  Zmiany które najczęściej widoczne są w obrębie paznokci to: zgrubienie, zmianę zabarwienia, nadmierne rogowacenie, łamliwość paznokci.

Grzybica skóry Charakteryzuje się ogniskowymi zmianami rumieniowo-złuszczającymi zlokalizowanymi głównie na skórze odsłoniętej.

Grzybica to choroba zakaźna, której nie można lekceważyć ponieważ bardzo łatwo się rozprzestrzenia a jeden nosiciel może w niedługim czasie zainfekować pozostałe osoby.

Czynniki sprzyjające rozwojowi grzybicy skóry i paznokci: obniżenie odporności, zaburzenia unerwienia i ukrwienia spowodowane cukrzycą, niewłaściwe obuwie lub zbyt częste noszenie tych samych butów, nieprawidłowa budowa stóp i paznokci, schorzenia dermatologiczne (np. liszaj płaski, łuszczyca), nadmierna potliwość, nieprawidłowa higiena.

Objawy

Grzybicę bardzo łatwo rozpoznać ponieważ skóra wokół zmian staje się biaława, wilgotna i rozpulchniona a grzybicy towarzyszy zawsze bardzo nieprzyjemny zapach. Pomimo ogólnodostępnych środków leczących grzybicę lepiej nie leczyć się na własną rękę, gdyż nieprawidłowo leczona może szybko się rozprzestrzeniać lub nawracać.

W przypadku grzybicy nasi dermatolodzy w Medicus Self zawsze opracowują plan leczenia, który będzie miał na celu skrócenie przebiegu i nasilenia choroby a także uwzględniać będzie wszystkie zalecenia leczenia grzybicy, łącznie z włączeniem laseroterapii. Podczas konsultacji dermatologicznej podstawą do wdrożenia planu leczenia będzie ocena rozległość zmian, ich faza,  wielkość zmian.

Leczenie

W zależności od stadium choroby, oprócz przeciwgrzybicznych leków podawanych miejscowo oraz doustnie,  leczenie grzybicę wspomagane jest laseroterapia, które daje dodatkowe wzmocnienie efektu leczenia w przypadku leczenia grzybic paznokci.

W Medicus Self z dobrymi rezultatami proponujemy technikę laseroterapii do leczenia zmian paznokci. W planie leczenia stosuje się metody łączone terapii gdyż takie podejście do pacjenta to nasz standard aby jak najszybciej sprostać oczekiwaniom – ponieważ większość z pacjentów chce pozbyć się problemu grzybicy jak najszybciej.

Leczenie za pomocą laser Nd:Yag. Polega ono na naświetlaniu płytki paznokcia oraz pobliskiej skóry, dzięki temu dochodzi do podgrzania miejsca zabiegowego i niszczenia przyczyny powstawania grzybicy. Do wyeliminowania problemu grzybicy zalecana jest seria zabiegowa.

Umów się na wizytę >

 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie blizn – problem

sucha skóra

Wysuszona skóra problem

obwisłe piersi

Zmniejszenie piersi

Rewitalizacja twarzy

Rewitalizacja – medycyna estetyczna

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00