Chirurgiczne usuwanie żylaków

Problem

Duże żylaki, zmiany pozapalne.

Wskazania

Do zabiegu kwalifikuje się chorych z dużymi żylakami, często zmienionymi pozapalnie, u których skleroterapia może nie przynieść spodziewanego efektu.

Zabieg

Minifleboktomia jest zwana potocznie szydełkowaniem żył. Wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, w większości przypadków nie wymaga zakładania szwów i pozwala uzyskać bardzo dobry oraz co najważniejsze trwały efekt kosmetyczny. Jest to zatem zabieg małoinwazyjny.

PW znieczuleniu miejscowym skóry i tkanki podskórnej poprzez niewielkie 2-3 mm nacięcia, specjalnymi narzędziami chirurgicznymi usuwa się żylaki kończyn. Najczęściej nacięcia są tak małe, że nie wymagają zakładania szwów. Wystarczą jałowe opatrunki i pończochy kompresyjne lub bandaże elastyczne.

Kwalifikacja

Chorych do zabiegu kwalifikuje chirurg naczyniowy na podstawie badania ultrasonograficznego duplex Doppler przepływów w naczyniach krwionośnych.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są poważne zaburzenia krzepnięcia krwi spowodowane przez leki lub choroby współistniejące. W takich przypadkach chory często wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu (odstawienie lub zmiana leków, konsultacja hematologiczna)

Powikłania

Najczęstszym powikłaniem są krwiaki podskórne, spowodowane przerwaniem ciągłości naczyń krwionośnych. W okolicach nacięć mogą występować zaburzenia czucia skórnego, co jest związane z uszkodzeniem drobnych zakończeń nerwowych. Rzadkim powikłaniem są poważne krwawienia lub infekcje ran.

Rekonwalescencja

Pacjent po zabiegu może wrócić do domu, następnego dnia może powrócić do umiarkowanego wysiłku fizycznego. Najczęściej nie zaleca się zmiany opatrunku przez pierwsze kilka dni, po których można się wykąpać pod prysznicem i opatrunki usunąć.

Umów się na wizytę >

 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie blizn – problem

sucha skóra

Wysuszona skóra problem

obwisłe piersi

Zmniejszenie piersi

Rewitalizacja twarzy

Rewitalizacja – medycyna estetyczna

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00