Cellulit

Problem

Lipodystrofią typu kobiecego, czyli powszechnie znany cellulit, to zaburzenie metabolizmu w tkance podskórnej. Powstaje on poprzez nierównomierny wzrost komórek tłuszczowych, które powodują odkształcenia oraz wgłębienia widoczne gołym okiem. Cellulit jest najbardziej niepożądanym skutkiem zmian stanu skóry oraz zaburzenia hormonalnego u kobiet. Nieestetyczny wygląd cellulitu pojawia się głównie na udach oraz pośladkach, a powstaje on przez podwyższoną ilość estrogenów, które rozszerzają przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Cellulit występuje u 85-95% kobiet i w brew pozorom nie dotyczy tylko osób z nadwagą, ponieważ na jego pojawianie się skarżą się również młode osoby, regularnie uprawiające sport. Jest to więc przypadłość, która w dużej mierze zależy od genów oraz podatności na zaburzenia w rozmieszczeniu podskórnej tkanki tłuszczowej.

Objawy

Mikrokrążenie w przestrzeni międzykomórkowej powoduje obrzęki, które przekształcają się w cellulit. Ta przykra damska dolegliwość objawia się w formie nierówności naskórka, często kojarzonej ze skórką pomarańczy. Skóra więc przestaje być jednolita i gładka, a wypukłości wyglądają mało atrakcyjnie, pojawiają się również niekiedy rozstępy oraz szorstkość wierzchniej warstwy naskórka. Takie guzkowe twardziejące zwyrodnienie tłuszczowe potrafi być w skrajnych przypadkach również bolesne, co znacznie wpływa na dyskomfort życia codziennego. Cellulit jest sygnałem dla naszego zdrowia, ponieważ dochodzi wówczas do zmian w organizmie, które należy skonsultować ze specjalistą. Kolejnym objawem lipodystrofii typu kobiecego jest nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, która może przemieszczać się lub mocno przylegać do mięśni. Cellulit występuje w postaci fałdów, zgrubień oraz niekiedy również opuchlizny, a pierwszym objawem jaki możemy zaobserwować jest trwałe przesuszenie skóry.

Leczenie

Z racji, że występują dwa rodzaje: cellulit twardy oraz cellulit miękki, wybór formy leczenie jest możliwy dopiero po indywidulanej konsultacji. Medicus Self oferujemy zabiegi z użyciem dwutlenku węgla, który ma niezwykle skuteczne działanie. Karboksyterapia jest rozwiązaniem o niewielkiej inwazyjności, które polega na wprowadzeniu czynnych składników cienką igłą bezpośrednie w miejsce wymagające rewitalizacji. Przy pomocą gazu likwidowane są również rozstępy oraz inne skutki uboczne jakie powstały podczas nierównomiernej nadbudowie tkanki tłuszczowej. Innym zabiegiem często oferowanym pacjentom jest endermologia, czyli w pełni naturalna metoda polegająca na mechanicznej reaktywacji komórek macierzystych w naskórku.

Umów się na wizytę >

 

Mezoterapia igłowa

Endermologia LPG

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00