Brodawki

Brodawki to niewielkie narośle, które spowodowane są przez wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV). Ich występowanie możemy zauważyć na różnych częściach ciała, jednak najczęściej pojawiają się na dłoniach, stopach i powiekach. Jest to jedno z najczęściej występujących zakażeń na świecie. Z całą pewnością, nieunikniona może okazać się wizyta w gabinecie chirurgii estetycznej, by zyskać zdrową i piękną skórę.

Brodawki nie takie straszne

Wyróżniamy 2 rodzaje brodawek: skórne i płciowe. Brodawki skórne najczęściej obserwowane są u dzieci i młodzieży. Z kolei brodawki płciowe są dolegliwością występującą u osób aktywnych seksualnie. W przypadku brodawek zwykłych, najczęściej występują pojedynczo w początkowych fazach, by po kilku tygodniach pojawił się ich wysiew. Wygląd brodawek zależy od miejsca lokalizacji brodawek, mogą one przybierać różny wygląd. Na palcach i dłoniach można znaleźć brodawki przypominające grudki. Z kolei te widoczne na podeszwach stóp są płaskie. Natomiast na twarzy przybierają one cienką i długą formę.

Leczenie brodawek

Po zauważeniu u siebie objawy występowania wirusa HPV, należy udać się, jak najszybciej do lekarza, który zaleci odpowiednią kurację. W zależności od rodzaju, może ona polegać na stosowaniu kremów i maści zawierających kwasy. Ich bezpośrednie aplikowanie na powierzchnię brodawki, może powodować łuszczenie się martwych komórek, które będą skutkować odpadnięciem brodawki. Może być ona również usunięta metodą kriochirurgii, która polega na wymrażaniu brodawki ciekłym azotem. Lekarz może również zalecić zabieg laserowy.

Umów się na wizytę >

 

Zabiegi medycyny estetycznej – twarz i szyja

 

Medicus Self

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 757 22 40
Faks: 71 3236310
info@medicusself.pl
www.medicusself.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00