Wielkie otwarcie Kliniki

Jest nam niezwykle miło poinformować, że 26 października nastąpiło otwarcie Medicus Self. To co nas wyróżnia to holistyczne podejście do potrzeb pacjenta oraz kompleksowe leczenie w zakresie chirurgii plastycznej, ginekologii estetycznej, dermatologii, medycyny estetycznej, flebologii i kosmetologii. Naszą Klinikę tworzy zespół doświadczonych, wysokiej klasy specjalistów, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo pacjenta.

„Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna vs. bezpieczeństwo, potrzeby i oczekiwania kobiet”

To tyłuł panelu dyskusyjnego, który odbył się podczas naszego eventu. W panelu, który poprowadziła dziennikarka telewizyjna Beata Tadla, wzięli udział eksperci:  Maria Rotkiel –  psycholog, terapeuta poznawczo-behawioralny oraz zespół lekarzy Medicus Self: lek. med. Aleksandra Łuniewska – specjalistka w dziedzinie chirurgii plastycznej, lek. med. Edyta Lelonek – dermatolog i lekarz medycyny estetycznej oraz lek. med. Joanna Stoch Stój – lekarz medycyny estetycznej. Jak podkreśliła Beata Tadla statystyki dotyczące rynku chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej wskazują, że zainteresowanie tym sektorem jest ogromne i z każdym rokiem się zwiększa.

Odkrywanie siebie na nowo jest myślą przewodnią filozofii Medicus Self

„Dbanie o siebie nie wyklucza się z odkrywaniem, siebie. Odkrycie siebie to jest umiejętność dbania o siebie, umiejętność redukcji mankamentów które mamy, pracy nad kompleksami. Musi to przebiegać według pewnej filozofii. Filozofii, którą się zajmuję oraz edukacją w duchu tej filozofii. Edukacją, która przyświeca temu miejscu. Mówimy, by kochać siebie, rozumieć siebie i troszczyć się o siebie, ale z jednoczesnym dostrzeganiem jak jesteśmy wyjątkowi i dbaniem o siebie” – mówi psycholog Maria Rotkiel.

Technologia w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem

Medicus Self to połączenie innowacyjnych technologii medycznych z wiedzą i doświadczeniem specjalistów z wielu dziedzin medycyny. Klinika dysponuje dwiema nowoczesnymi, w pełni wyposażonymi salami operacyjnymi, salą wybudzeń, 12 komfortowymi pokojami dla pacjentów (każdy z łazienką, telewizorem, monitoringiem i systemem przywoławczym) oraz 9 gabinetami do konsultacji i zabiegów, wyposażonymi w najwyższej klasy aparaturę medyczną.

„Medicus Self oferuje w zakresie medycyny estetycznej medycynę przez duże „M”. Mamy bardzo szeroki zakres zabiegów związanych ze skórą, zarówno twarzy jak i całego ciała. W przypadku mniej inwazyjnych oferujemy zarówno zabiegi polepszające wygląd pacjenta, ale też zabiegi profilaktyczne, przeciwstarzeniowe. Wśród szerokiej oferty zabiegów inwazyjnych mamy liczne wypełniacze np. z hydroksyapatytem wapnia, kwasem polimlekowym, nici PDO, które zagęszczają pięknie skórę, do tego szeroką gamę mezoterapii igłowych, czyli zabiegów które regenerują i rewitalizują skórę.” – mówi lek. med. Joanna Stoch Stój lekarz medycyny estetycznej Medicus Self.

W Medicus Self oferujemy między innymi odmładzanie dzięki technologii HIFU SonoQueen. Jak podkreśla doktor lek. med. Joanna Stoch Stój lekarz medycyny estetycznej Medicus Self jest to alternatywa dla osób, które obawiają się interwencji chirurgicznych.W zakresie chirurgii plastycznej Medicus Self oferujemy zabiegi chirurgii twarzy, piersi i modelowania sylwetki.

Zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i kosmetologii zyskują na popularności wśród mężczyzn, dlatego Medicus Self przygotował specjalną ofertę skierowaną do panów, którzy chcą jak najdłużej utrzymać skórę twarzy i ciało w dobrej formie.

Stawiamy na bezpieczeństwo pacjenta

– W dziedzinach takich jak chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna szczególnie ważna jest empatia wobec pacjenta, indywidualne podejście do jego potrzeb i oczekiwań oraz to, na ile możemy je spełnić, aby były bezpieczne i nie zagrażały jego zdrowiu – mówi lek. med. Aleksandra Łuniewska – specjalistka w dziedzinie chirurgii plastycznej kliniki Medicus Self.

„Bardzo ważne jest to, aby podkreślać naturalną urodę, by nie zmieniać rysów twarzy czy radykalnie kształtów ciała celem upodabniania się do celebrytów. Czasami pacjenci przychodzą, pokazują zdjęcia i mówią, że chcą taki nos, który zupełnie nie pasuje do danej twarzy. Tutaj jest bardzo ważna rozmowa z pacjentem, zwrócenie uwagi na pewne szczegóły w wyglądzie, po to by wspólnie dojść do wniosku, że to nie jest dobre rozwiązanie dla tej osoby” – dodaje doktor Łuniewska.

– W Medicus Self pracujemy w gronie specjalistów z dużym doświadczeniem. Nasza wiedza w dziedzinie medycyny jest gwarancją skutecznego leczenia i bezpieczeństwa pacjenta –  dodaje lek. med. Edyta Lelonek, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej Medicus Self. – To jest szczególnie ważne dziś, gdyż dostępność do zabiegów tego typu jest ogromna i zanim pacjent zdecyduje się na wybór miejsca powinien wziąć pod uwagę różne elementy np. doświadczenie specjalisty, wyposażenie placówki, standardy leczenia.

Budynek

Siedziba Medicusa to tzw. inteligentny budynek, który został zaprojektowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii infrastrukturalnych. Nowoczesny system wentylacji zapewnia w nim wysoki poziom czystości powietrza, w szczególności na salach operacyjnych, gdzie powietrze wymieniane jest 20 razy na godzinę. Woda doprowadzana do budynku jest naświetlana promieniowaniem UV, które unieszkodliwia bakterie. Cały obiekt  przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych i spełnia wszelkie wymogi nowoczesnego szpitala.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?