Waginoplastyka – co powinnaś wiedzieć o zabiegu plastycznym pochwy?

Waginoplastyka to zabieg nazywany plastyką pochwy. Polega na skorygowaniu defektów kobiecego krocza oraz zwężeniu wejścia do pochwy. Kobiety decydują się na taką operację np. po porodzie siłami natury. Czasami w trakcie tak intensywnego wysiłku, jakim jest wydanie na świat dziecka dochodzi do pęknięcia krocza lub jego rozciągnięcia. W późniejszym czasie przekłada się to na spadek codziennego komfortu życia Pacjentek (nietrzymanie moczu) oraz wpływa na życie seksualne, ponieważ kobieta może przestać czerpać satysfakcję ze stosunku ze swoim partnerem. W związku z tym plastyka krocza nie jest zabiegiem typowo estetycznym, chociaż poprawnie przeprowadzona, zwiększa walory estetyczne pochwy.

Ginekologia estetyczna – przygotowanie do zabiegu waginoplastyki
Jeśli chcesz poddać się zabiegowi plastyki pochwy niezbędna będzie wizyta u lekarza specjalisty. W Medicus Clinic możesz umówić konsultacje z wybranym ginekologiem online lub telefonicznie. Po badaniu, lekarz oceni twój przypadek. Dokładnie omówi i szczegółowo wyjaśni jak należy przygotować się do operacji oraz na czym polega zabieg chirurgiczny. Przy ustalaniu terminu waginoplastyki ginekolog musi wziąć pod uwagę nadchodzącą miesiączkę. Nie można wykonać operacji na krócej niż dwa tygodnie przed ustalonym terminem menstruacji. Ważne jest także wyleczenie wszystkich infekcji intymnych oraz wykonanie badań takich jak:
wymaz z pochwy,
cytologia,
TSH,
badanie na obecność HIV oraz HCV,
badanie układu krzepnięcia,
HBs antygen.

Jeżeli wszystkie wyniki będą w normie można wykonać zabieg w wyznaczonym terminie.

Plastyka krocza – jak wygląda zabieg?
Waginoplastyka jest ingerencją chirurgiczną w ciało kobiety, przeprowadzona przez doświadczonego ginekologa niesie ze sobą znikome ryzyko powikłań. Co powinnaś wiedzieć o samej operacji?
zabieg waginoplastyki najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym,
trwa od 60 do 90 minut,
polega on na nacięciu ścian pochwy, a następnie usunięciu nadmiaru tkanek, które powodują dyskomfort i utrudniają prawidłowe funkcjonowanie,
następnie ściany pochwy łączy się rozpuszczalnymi szwami, dzięki temu po wygojeniu się ran operacyjnych nie ma potrzeby dodatkowego ściągania szwów,
po kilku tygodniach od przeprowadzenia operacji kobiety zaczynają odczuwać poprawę m.in.:
zanikają częste infekcje sfer intymnych,
zmniejsza się suchość pochwy,
szwiększa się przyjemność ze stosunku płciowego.

Po operacji przez 6 tygodni zaleca się unikanie gorących kąpieli w wannie oraz korzystania z basenu. Należy pamiętać o delikatnym myciu okolic intymnych pod prysznicem oraz regularnym dezynfekowaniu za pomocą specjalnych środków.

Laserowe obkurczanie pochwy
Po zapoznaniu się ze stanem Pacjentki lekarz może stwierdzić, czy ingerencja chirurgiczna jest potrzebna. Przy niewielkim rozciągnięciu miejsc intymnych ginekolog może zalecić zabiegi z użyciem lasera, które są znacznie mniej inwazyjne. Wiązka lasera uderza w zmienione miejsca i stymuluje w ten sposób organizm do regeneracji i zwiększonej produkcji kolagenu. Tym samym dochodzi do samoistnej poprawy jędrności ścianek pochwy.
W Medicus Clinic oferujemy profesjonalną opiekę doświadczonych specjalistów i wyjątkowo komfortowe warunki. Oprócz zabiegów takich jak waginoplastyka możesz u nas wykonać korektę blizny po cesarskim cięciu, korektę zastarzałego pęknięcia krocza, ostrzykiwanie punktu G czy rewitalizację pochwy. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.
W Specjalistycznym Centrum Medycznym Medicus Clinic oferujemy indywidualne podejście i profesjonalną opiekę. Oprócz zabiegów takich jak waginoplastyka możesz u nas wykonać korektę blizny po cesarskim cięciu, korektę zastarzałego pęknięcia krocza, ostrzykiwanie punktu G czy rewitalizację pochwy. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?