Twoje wymarzone usta


Najczęściej zadawane pytania dotyczące modelowania ust kwasem hialuronowym.

Odpowiada nasz specjalista medycyny estetycznej – lek. med. Tomasz Kolka.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań, ale zawsze powinna go poprzedzać konsultacja lekarska, w trakcie której zostanie oceniony stan zdrowia pacjenta. Należy pamiętać, że w dniu zabiegu pacjent musi być bezwzględnie zdrowy.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Zabiegu nie można wykonać w przypadku jakichkolwiek infekcji w obrębie ust i jamy ustnej. Powiększania ust nie wykonuje się u osób z aktywną opryszczką i problemami stomatologicznymi.

Jaki efekt możemy uzyskać?

Po podaniu kwasu hialuronowego w rejonie ust, możemy osiągnąć efekt nawilżenia, rozświetlenia oraz powiększenia czy konturowania ust, możemy podnieść kąciki ust, zniwelować asymetrię oraz wygładzić drobne zmarszczki zwane zmarszczkami palacza.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty utrzymują się od 6-12 miesięcy.

Ten okres zależy od rodzaju podanego preparatu, usieciowania, od techniki podawania, od stylu życia pacjenta, jego wieku, metabolizmu i mimiki twarzy. U osób uprawiających sport, aktywnych fizycznie kwas będzie się szybciej rozkładał. Pacjenci, którzy chodzą do solarium, korzystają z sauny czy też lubią leżeć na słońcu również muszą się liczyć z tym, że kwas hialuronowy u nich szybciej ulegnie wchłonięciu. Do szybszego wchłaniania dochodzi także u palaczy. Kolejne drobne korekcje mogą wydłużyć efekt.

Jak dużo czasu usta potrzebują na wygojenie się?

W miejscu wkłucia może się pojawić małe zasinienie, zaczerwienienie lub obrzęk. Objawy te ustępują w ciągu 2-3 dni. Największa opuchlizna po podaniu kwasu hialuronowego może być w pierwszej dobie, zwłaszcza po nocy, potem stopniowo zanika. Trzeba unikać ciepłych napojów oraz ostrych przypraw i rozgrzewania. Pełne wygojenie ust i ostateczny efekt widzimy po ok. 10-14 dniach po zabiegu.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty specjalnej, zapraszamy do kontaktu:

+48 (71) 757 22 40

[email protected]

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?