Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy

Chirurgia plastyczna i zabiegi estetyczne to niezwykle szybko rozwijające się gałęzie medycyny. Z roku na roku zwiększa się liczba osób korzystających z usług gabinetów estetycznych, a po zabiegi poprawiające urodę coraz śmielej sięgają także mężczyźni.
Chirurgiczna ingerencja w wygląd przestaje być tematem tabu, w związku z tym rośnie również świadomość ludzi dotycząca zakresu działań tych zabiegów. Niektóre z nich cieszą się niesłabnącą popularnością od kilku sezonów, inne jedynie przez chwilę – sprawdź jakie zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej będą najchętniej wybierane przez Pacjentów w 2020 roku.

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna
Wrocław oraz inne duże miasta w Polsce oferują szeroki wybór gabinetów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Mieszkańcy największych aglomeracji mają do dyspozycji wiele ofert renomowanych placówek. Decydując się na skorzystanie z konkretnego gabinetu, warto zwrócić uwagę nie tylko na opinie innych użytkowników, ale także na sprzęt, jakim wykonywane są zabiegi. Specjalistyczne centrum medyczne Medicus Clinic to jedna z najlepiej wyposażonych klinik medycznych w Polsce. Dostęp do najnowszej generacji urządzeń oraz doświadczenie i zaangażowanie lekarzy plastyków to gwarancja pełnego zadowolenia z efektów zabiegowych.

Trendy 2020 – medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna
W każdej branży początek roku jest doskonałym momentem na podsumowanie tego co działo się na rynku oraz na prognozowanie nadchodzących trendów. Według specjalistów z branży beauty coraz większą popularnością będą cieszyły się zabiegi chirurgiczne, takie jak plastyka powiek czy poprawa kształtu i owalu twarzy. Z zakresu chirurgii plastycznej od lat prym wiodą operacje powiększania piersi i w najbliższym czasie ten trend nie ulegnie zmianie. Wśród mężczyzn dużą popularnością będą się cieszyć zabiegi odmładzające oraz te z zakresu trychologii.
Pacjenci coraz częściej decydują się na delikatną poprawę mankamentów urody, nie wymagającą dużej ingerencji chirurgicznej. Ważne jest, aby po zabiegu ciało czy cera wyglądały nadal naturalnie, a także – zwłaszcza w przypadku zabiegów odmładzających – żeby twarz zachowała wszystkie funkcje mimiczne.

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna – Wrocław. Lifting twarzy
W Medicus Clinc oferujemy szeroki wachlarz zabiegów liftingujących, które wygładzają i ujędrniają skórę twarzy, a także podnoszą jej owal, sprawiając, że cera wygląda młodziej i bardziej promiennie. Wielu Pacjentów decyduje się na wykonanie tzw. wampirzego liftingu, który polega na podaniu podskórnie osocza bogatopłytkowego pobranego z krwi Pacjenta. Dzięki temu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome, a efekty utrzymują się niezwykle długo. Doskonałym rozwiązaniem na widoczne objawy starzenia się skóry są nici liftingujące. W pełni rozpuszczalne, wprowadzane są w tkankę podskórną i działają jak swoistego rodzaju „rusztowanie” dla mięśni twarzy.

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna – Wrocław. Powiększanie piersi
Stosowane w dzisiejszej medycynie implanty wyglądają i zachowują się bardzo naturalnie. Doświadczeni chirurdzy Medicus Clinic pomagają dobrać odpowiedni rozmiar oraz kształt implantu. Wyposażone w najnowszej generacji sprzęt sale operacyjne, a także nowoczesne metody chirurgiczne maksymalnie skracają czas rekonwalescencji, a także pomagają uniknąć efektów ubocznych oraz komplikacji pooperacyjnych.

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna – Wrocław. Zabiegi dla mężczyzn
W gabinetach medycyny estetycznej coraz częściej można spotkać także mężczyzn. Nasza klinika właśnie z myślą o nich stworzyła specjalny pakiet zabiegów Self Men. Zabiegi dedykowane Panom obejmują m.in. dermatologię (leczenie trądziku, łuszczycy), modelowanie ciała (liposukcję), leczenie nadpotliwości (toksyna botulinowa) czy niechirurgiczne leczenie łysienia i trychologię.
W Medicus Clinic staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Pacjentów i dostarczać coraz to nowych rozwiązań medycznych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej kliniki.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?