Profilaktyka dla młodych

Gdy Twoja skóra jest przesuszona, traci napięcie, za to zyskuje przebarwienia, to znak, że zaczyna się starzeć i potrzebuje profesjonalnej opieki.

Lek. med. Tomasz Kolka, lekarz medycyny estetycznej w klinice Medicus Clinic

Proces starzenia się skóry wcale nie rozpoczyna się wraz z pierwszymi oznakami, czyli między 30. a 40. rokiem życia. Już w okolicy dwudziestu kilku lat obniża się ilość kolagenu i elastyny w skórze, które są odpowiedzialne za utrzymanie młodego wyglądu. Skąd wiadomo, że nasza skóra zaczyna się starzeć? Świadczą o tym nie tylko zmarszczki, ale również jej przesuszanie się, utrata napięcia i sprężystości, przebarwienia oraz zmiany skórne. Pielęgnacja i zabiegi anti – aging mają działanie profilaktyczne. Ich zadaniem jest opóźnienie procesu starzenia się skóry, odżywienie, ochrona i stabilizacja tkanek.

Moim młodym Pacjentkom, na sam początek przygody z medycyną estetyczną, polecam metody naturalne i mało inwazyjne. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych jest mezoterapia igłowa, zwana najlepszym kosmetykiem nowoczesnych kobiet. Mezoterapia to tak naprawdę działający miejscowo niechirurgiczny zabieg medyczny, polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. To bomba witaminowa dla skóry, która doskonale ją odżywia i wspomaga jej odmłodzenie. Zupełnie naturalnym preparatem używanym w mezoterapii jest osocze i fibryna bogatopłytkowa. To nowoczesny i w pełni bezpieczny zabieg, wykorzystujący czynniki wzrostu pozyskane wcześniej z krwi Pacjenta – dlatego też nazywany jest wampirzym liftingiem. Poprawia on zdecydowanie jakość i gęstość skóry, dając naturalny efekt jej odmłodzenia.

Biostymulatory tkankowe to ciekawe rozwiązanie, które pozwala nie tylko pozbyć się pierwszych zmarszczek, ale również pobudzić produkcję kolagenu, odpowiadającego za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Pierwszy z nich – Ellanse czyli polikaprolakton to nowoczesny wysokoelastyczny środek, który koryguje zmarszczki i wiotkość skóry. Efekt wypełnienia jest widoczny już bezpośrednio po zabiegu i stopniowo narasta w wyniku namnażania się komórek. Drugi biostymulator, który polecam to Crystalis. Jest to wypełniacz tkankowy na bazie hydroksyapatytu wapnia, związku który odpowiada m.in. za mechaniczną wytrzymałość układu kostnego czy zębów. W medycynie estetycznej jest wykorzystywany głównie w celu modelowania twarzy oraz dłoni. Żel zawarty w preparacie daje natychmiastowy efekt wypełnienia tkanek, a hydroksyapatyt wapnia tworzy rusztowanie stymulujące fibroblasty (czyli nasze własne komórki) do produkcji naturalnego nowego kolagenu. Efekty utrzymują się aż do 2 lat.

Nie możemy również zapominać toksynie botulinowej (tzw. „botoksie”), która doskonale radzi sobie m.in. ze zmarszczkami mimicznymi. Preparat hamuje pracę mięśni i zapobiega częstemu „zaginaniu” się skóry. Zabieg jest bezpieczny, a efekt natychmiastowy.

 

 Chcesz dowiedzieć się więcej o terapii anti-aging?

Umów się na konsultacje z naszymi lekarzami medycyny estetycznej:
(71) 757 22 40
[email protected]

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?