Plastyka powiek – co zrobić gdy opadająca powieka i “kurze łapki” dodają Ci lat?

Nie istnieje magiczny, złoty środek, który zatrzyma upływ czasu. Lata płyną nieubłaganie, zmienia się nasz sposób postrzegania świata, priorytety oraz nasz wygląd. Z każdym rokiem na twarzy pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Oznaki starzenia się skóry w pierwszej kolejności widoczne są w okolicy oczu. Pojawiają się tzw. kurze łapki, które dla niejednej kobiety są bardzo poważnym, estetycznym problemem. W takiej sytuacji pomóc nam może chirurgia plastyczna.

Wrocław – operacja powiek, czyli jak przywrócić spojrzenie pełne blasku?

Osłabienie mięśni okrężnych czy tworzenie się przepuklin tłuszczowych w okolicy oczu to procesy w pełni naturalne, spowodowane starzeniem się ludzkiego organizmu. Te z kolei są przyczyną powstawania zmarszczek i worków pod oczami. Zdarza się także, że nadmiar skóry ulokowany jest w górnej części powieki, co powoduje jej opadanie. Spojrzenie wygląda na zmęczone i ciężkie. Ta dolegliwość w większości przypadków dotyczy kobiet, ponieważ u nich skóra w tej okolicy jest znacznie cieńsza niż u mężczyzn.

Plastyka powiek – chirurgia plastyczna Wrocław

W Medicus Clinic – Specjalistycznym Centrum chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej oferujemy m.in. chirurgiczną korektę powiek. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa do 1,5 godziny. W trakcie operacji chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry zlokalizowanej w okolicy oczu, a następnie poprawia ułożenie mięśnia okrężnego. Przy zabiegu górnej powieki lekarz wykonuje nacięcie w miejscu naturalnego zgięcia powieki. Jeśli operowana jest dolna powieka, nacięcie umiejscowione jest ok. 1-2 mm pod linią rzęs.
Kilka dni po zabiegu powieki mogą być opuchnięte. Bardzo dobrze w takiej sytuacji sprawdzą się chłodne kompresy przykładane do obolałych miejsc. Po 4-5 dniach usuwane są szwy i opatrunki. Po około tygodniu do dwóch, pacjentka swobodnie może wrócić do pracy.

Plastyka powiek – niezbędne badania oraz przeciwwskazania do zabiegu

W Medicus Clinic zależy nam na satysfakcji i na bezpieczeństwie naszych pacjentów. Dlatego przed każdym zabiegiem należy wykonać szereg badań. W przypadku operacji powiek, a także lifitingu twarzy niezbędne są:
• badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi,
• morfologia, OB i grupa krwi, kreatynina.
Przeciwwskazania do zabiegu, które uniemożliwią wykonanie plastyki powiek to m.in.:
• niedokrwistość,
• skazy naczyniowe,
• nieuregulowane nadciśnienie,
• długotrwała cukrzyca,
• ropne stany zapalne skóry twarzy i spojówek,
• ciąża.

Jeśli czujesz, że Twojemu spojrzeniu brakuje sił i witalności oraz martwisz się, że kurze łapki dodają Ci lat, to zgłoś się do nas. W Medicus Clinic pomożemy Ci odzyskać pewność siebie i piękny wygląd.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?