Piersi jako atrybut kobiecości – powiększanie piersi implantami

Bywają zarówno powodem do dumy, jak i przyczyną wielu kompleksów. Małe lub asymetryczne mogą źle wpływać na własną samoocenę i poczucie wartości.
W Medicus Clinic oferujemy powiększanie i korektę kształtu biustu za pomocą indywidualnie dobieranych implantów. Dzięki temu
odzyskasz pewność siebie, poprawisz swoje samopoczucie i poczujesz się atrakcyjna.

 

Oddychać pełną piersią – implanty piersi

Powiększanie piersi jest jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej na świecie. Przy tego typu zabiegach najważniejszy jest dobór odpowiedniego implantu, zarówno pod względem wielkości, jak i kształtu. Do wyboru mamy implanty anatomiczne lub okrągłe, wypełnione roztworem soli fizjologicznej lub silikonem. Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji musimy też zwrócić uwagę na teksturę implantu. Niektóre z nich są gładkie, inne porowate. Doświadczony lekarz-chirurg pomoże dobrać odpowiedni rozmiar, uwzględniając oczekiwania, budowę ciała oraz rozmiar naturalnego biustu pacjentki.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Aby poddać się operacji powiększania biustu, naturalny proces wzrostu piersi musi być w pełni zakończony. Należy pamiętać też, że każda ingerencja chirurgiczna niesie za sobą pewne ryzyko komplikacji. Aby zminimalizować możliwość wystąpienia jakichkolwiek powikłań pacjentki, które chcą się poddać powiększaniu piersi, nie mogą:

  • mieć mniej niż 18 lat,
  • być w ciąży lub w okresie laktacji,
  • cierpieć na zaburzenia krzepliwości krwi, cukrzycę lub nieuregulowane ciśnienie.

 

Powiększanie piersi implantami – przebieg operacji

Zabieg powiększania piersi odbywa się w całkowitej narkozie, trwa około 1-2 godzin, a pacjentka pozostaje w klinice do dwóch dni po operacji.

W trakcie zabiegu implanty umieszczane są pod każdą piersią – dokładna lokalizacja implantów oraz sposób ich umieszczenia są zależne od budowy anatomicznej oraz fizycznych predyspozycji pacjentki.

Implanty można umiejscowić w fałdzie podpiersiowym,w obrębie otoczki sutkowej lub w okolicy pachy. Chirurg odpowiednio przygotowuje tkankę, tworząc kieszeń, do której następnie zostaje włożony implant. W ostatniej fazie zabiegu zakładane są szwy oraz dreny.

 

Samopoczucie po zabiegu

Po operacji na piersi zakładane są opatrunki z bandaża elastycznego. Należy stosować je około 10 dni. Niezbędny jest także specjalny stanik pooperacyjny, który odpowiednio podtrzyma piersi, a dobrze dobrany, zmniejszy odczuwanie bólu. W przypadku powiększania piersi za pomocą implantów ból może utrzymywać się około tygodnia. W tym czasie należy przyjmować leki przeciwbólowe, aby zredukować dyskomfort.

Nie jest wskazane spanie na brzuchu, wysiłek fizyczny czy długotrwałe trzymanie rąk w górze.

W Medicus Clinic stawiamy przede wszystkim na komfort i zadowolenie naszych pacjentów. Specjaliści zajmujący się zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej pomogą dobrać odpowiedni implant, który po wszczepieniu będzie wyglądał ładnie i naturalnie. Gwarantujemy bezpieczeństwo oraz najlepszą opiekę medyczną. Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu, wielkości czy kształtu Twojego biustu umówi się na konsultację.

Specjaliści Medius Clinic odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości związane z przygotowaniem do zabiegu, operacją, a także okresem rekonwalescencji.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?