Na czym polega liposukcja? Dowiedz się, w których partiach ciała można ją zastosować

Zabieg liposukcji, czyli popularne odsysanie tłuszczu należy do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Liposukcja wykonywana tradycyjnymi metodami, z użyciem skalpela, jest czynnością bezpieczną lecz inwazyjną i wiąże się z ingerencją chirurga- plastyka, w ciało Pacjenta. Jednak jej efekty są naprawdę spektakularne. Zachowując racjonalną dietę i dbając o kondycję możesz cieszyć się efektami przez długie lata.

Liposukcja – Wrocław. Jak wygląda przebieg zabiegu?
Przede wszystkim, aby poddać się liposukcji brzucha, ud czy innej partii ciała, niezbędne jest wykonanie badań. Na podstawie wyników lekarz prowadzący decyduje o kwalifikacji do zabiegu, a także o sposobie znieczulenia (ogólne, przewodowe lub miejscowe). Tuż przed operacją chirurg- plastyk zaznacza na skórze Pacjenta miejsca, z których należy usunąć zbędną tkankę tłuszczową. Sam zabieg w zależności od operowanego obszaru, trwa od 120 do 240 minut. Chirurgiczna redukcja tłuszczu polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych tępych igieł – kaniul, które rozluźniają tkankę i umożliwiają usunięcie jej za pomocą ssaka.

Liposukcja ud, brzucha, ramion – czyli jakie części ciała można poddać zabiegowi.
Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem, który można wykonać w wielu partiach ciała. Najczęściej liposukcji poddawane są ramiona, pośladki brzuch lub uda. Liposukcja jest także jedną z metod zmniejszania biustu. Jednak chirurdzy przeprowadzają także operacje redukcji tłuszczu w okolicach kostek, pod kolanami, a także podbródka. Ten ostatni rejon jest stosunkowo częstym powodem konsultacji ze specjalistami chirurgii plastycznej, ponieważ zbyt duży podbródek zaburza harmonijny kształt twarzy i jest powodem wielu kompleksów. Zabieg wygląda tak samo jak w przypadku liposukcji brzucha czy ramion. Za pomocą kaniuli lekarz odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej. Po operacji Pacjent, przez okres około 4 tygodni, musi nosić specjalną maskę uciskową.

Nieinwazyjne odsysanie tłuszczu – Wrocław
Liposukcja brzucha czy pośladków to zabieg mocno ingerujący w organizm człowieka. Ze względu na różnego rodzaju przeciwwskazania lub zły stan zdrowia, wielu Pacjentów nie może poddać się tego typu operacji. W związku z tym wrocławska klinika Medicus Clinic oferuje zabiegi z zakresu kriolipolizy (CoolTech), które polegają na uszkodzeniu komórek tłuszczu poprzez schłodzenie ich do bardzo niskiej temperatury.

Kriolipoliza – Wrocław. Jak wygląda zabieg?

Kriolipoliza jest nieinwazyjnym zabiegiem, który ma na celu obniżenie temperatury komórek tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnego urządzenia. Tłuszcz schłodzony do 5 stopni Celsjusza ulega rozpadowi, a następnie jest wydalany z organizmu. Procedura kriolipolizy jest bezbolesna i nie wymaga od Pacjenta szczególnego przygotowania. Terapia zimnem polega na przyłożeniu specjalistycznego aparatu w wybrane miejsce na ciele Pacjenta i schłodzeniu go. Kriolipolizę należy wykonać w kilku seriach. Lekarz prowadzący po szczegółowym wywiadzie, a także badaniu, decyduje ile zabiegów należy przeprowadzić, aby efekt był satysfakcjonujący.
Jeżeli zastanawiasz się nad liposukcją ud, ramion lub innej części ciała, zapraszamy na konsultacje do Medicus Clinic – wrocławskiej kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie odpowiednią, a przede wszystkim skuteczną metodę redukcji tkanki tłuszczowej.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?