Lifting twarzy i jego rodzaje – co wiesz o metodach operacyjnych i nieinwazyjnych odmładzających skórę twarzy?

Lifting twarzy to bardzo popularny zabieg odmładzający. Jego głównym zadaniem – bez względu na metodę – jest poprawienie ogólnego wyglądu twarzy, podniesienie i zwiększenie napięcia naskórka, a także redukcja widocznych zmarszczek. Rynek medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej jest bardzo bogaty, jeśli chodzi o wybór zabiegów liftingujących. Sprawdź, który z nich będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Lifting twarzy – Wrocław
Lifting twarzy tradycyjną metodą, czyli z użyciem skalpela jest procedurą operacyjną, mocno ingerującą w tkanki i struktury twarzy. Jednak jest to sposób bardzo skuteczny, który w krótkim czasie pozwala cieszyć się spektakularnymi efektami. Zabieg polega na redukcji skóry z okolic twarzy i szyi oraz na korekcie powięzi mięśni twarzy. Dzięki temu skóra po naciągnięciu nadal wygląda i układa się w sposób naturalny. Dodatkowym atutem tego rodzaju zabiegu jest fakt, że twarz zachowuje w pełni swoje funkcje mimiczne. Należy też wspomnieć, że nacięcia wykonywane przez chirurga, po wygojeniu ran, są praktycznie niewidoczne.

Nieinwazyjne odmłodzenie skóry twarzy
Osoby, które z pewnych względów nie mogą lub nie chcą poddać się tradycyjnemu liftingowi twarzy, mogą skorzystać z szerokiej oferty zabiegów medycyny estetycznej. Doskonałym wyborem będzie np. wolumetria twarzy z użyciem kwasu hialuronowego. To bezpieczny i prosty zabieg, który polega na wstrzyknięciu kwasu za pomocą bardzo cienkiej igły, w zwiotczałe okolice twarzy. Dzięki temu podnosi się kontur i owal twarzy, a cera wygląda młodo i promiennie.

Odmłodzenie twarzy – zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego
Kolejnym zabiegiem wartym uwagi jest tzw. wampirzy lifting. W tym przypadku zamiast kwasu hialuronowego w twarz wstrzykiwane jest osocze – pobrane bezpośrednio przed zabiegiem od Pacjenta. Wampirzy lifting twarzy jest bardzo bezpieczny, ponieważ dzięki naturalnemu pochodzeniu materiału do iniekcji, ryzyko reakcji alergicznej praktycznie nie istnieje. Alternatywą dla kwasu czy osocza jest zabieg z użyciem hydroksyapatytu wapnia. Dzięki niemu skóra zostanie zagęszczona, owal podniesiony, a satysfakcjonujące efekty utrzymują się nawet do 2 lat.

Bezinwazyjny lifiting twarzy – laseroterapia
Zabiegi odmładzające twarz z użyciem lasera są wyjątkowo popularne. Najczęściej wykorzystuje się do nich laser frakcyjny lub laser CO2. Wiązka lasera ma za zadanie doprowadzić do mikrouszkodzeń w skórze, a tym samym pobudzić w niej procesy regeneracyjne i zwiększyć produkcję kolagenu. Dzięki temu po maksymalnie kilkunastu dniach od zabiegu cera staje się bardziej sprężysta i rozświetlona. Jednak laser jest wykorzystywany nie tylko w celu odmłodzenia twarzy – ten sprzęt ma bardzo szeroki zakres zastosowań. Terapia światłem lasera może być z powodzeniem stosowana do walki z cellulitem oraz do poprawy jędrności skóry całego ciała.

Zabiegi odmładzające – jaki zabieg wybrać?
Wybór metody na odmłodzenie twarzy nie jest łatwy. Wiele zależy od Twojego stanu zdrowia, możliwości regeneracyjnych skóry, a przede wszystkim od efektu, na jakim Ci zależy. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady lekarza medycyny estetycznej lub chirurga- plastyka. We wrocławskim Medicus Clinic konsultacje prowadzą najlepsi w swoich dziedzinach specjaliści, którzy chętnie pomogą Ci w rozwiązaniu Twojego problemu. Oferujemy szeroki zakres zabiegów, m.in.:

  • zabiegi odmładzające
  • zabiegi wyszczuplające
  • zabiegi rewitalizujące i wiele innych
Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?