Laserowe usuwanie żylaków nieinwazyjną i bezbolesną metodą EVLT – historia Pacjentki (video)

56-letnia Pani Małgosia od 20 lat zmaga się z problemem bolesnych i nieestetycznie wyglądających żylaków kończyn dolnych. Pacjentce zaproponowaliśmy zaproponowaliśmy nieinwazyjną metodę laserowego usuwania żylaków metodą EVLT, która pozwoli jej się pozbyć bolesnego i nieestetycznie wyglądającego problemu.

Żylaki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale nieleczone stają się bolesne, mogą powodować obrzęki, zakrzepy i trudno gojące się owrzodzenia. Problem dotyczy nie tylko osób starszych, ale również młodych, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Rozwiązaniem jest bezbolesny i nieinwazyjny zabieg laserowego usuwania żylaków, po którym Pacjent o własnych siłach opuszcza szpital jeszcze w tym samym dniu.Pani Małgosia kilka lat temu poddała się operacji klasycznej, polegającej na wycięciu żył wraz z uszkodzonymi zastawkami, wiążącej się koniecznością założenia szwów, dużą ilością powikłań oraz długim okresem rekonwalescencji. Niestety, żylaki wróciły, a ze względu na stojący charakter pracy Pani Małgosi, są coraz bardziej bolesne.

Pani Małgosia poddała się w naszej klinice zabiegowi laserowego usuwania żylaków (EVLT).

 Zapraszamy do obejrzenia relacji video z zabiegu:

Polega ona na zamknięciu żył z uszkodzonymi zastawkami, powodującymi nadciśnienie w układzie żylnym. Wysoka energia laserowego światła, emitowanego przez końcówkę światłowodu, doprowadza do obkurczenia i zwłóknienia żyły. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, które jest podawane precyzyjnie w okolicę uszkodzonej żyły w dużej objętości płynu (tzw. tumescencja).Wskazaniem do zabiegu są żylaki kończyn dolnych, spowodowane przez niewydolność (uszkodzenie) zastawek głównych pni żył powierzchownych, którym mogą towarzyszyć przebarwienia skóry, nawracające stany zapalne skóry i tkanki podskórnej, zakrzepica żylaków lub nawet przewlekłe owrzodzenie, czyli niegojące się rany. Po zabiegu na kończynę jest zakładana pończocha kompresyjna o stopniowanym ucisku (1 stopień), którą chory powinien nosić około 2 tygodni. Pacjent wstaje na własne nogi bezpośrednio po zabiegu i jest w stanie opuścić szpital o własnych siłach.

W związku z tym, że EVLT jest metodą nieinwazyjną, po 1,5-godzinnym, udanym zabiegu Pani Małgosia o własnych siłach opuściła klinikę.

Masz problem z żylakami? Umów się na konsultację do naszego chirurga naczyniowego z wieloletnim doświadczeniem – dr. n. med. Norberta Zapotocznego – 71 757 22 40.

Sprawdź inne metody usuwania żylaków w klinice Medicus Clinic.:

  • chirurgiczne usuwanie żylaków
  • chemiczne usuwanie żylaków – skleroterapia
Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?