Monalisa Touch Wrocław

Lek. med. Sabina Gejdel – Kołtuniewicz, specjalista ginekolog

Jeszcze kilka lat temu kobiety borykające się z problemami okolic intymnych wywołanych przebytym porodem czy menopauzą nie miały możliwości korzystania z leczenia dziś już szeroko dostępnymi metodami małoinwazyjnymi. Laser MonaLisa Touch został stworzony z myślą o rewitalizacji okolic intymnych, dzięki czemu kobiety mogą odzyskać codzienny komfort, piękny wygląd i udane życie seksualne.

Jednym z powszechniejszych problemów wśród pacjentek w różnym wieku jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Szacuje się, że dotyczy ono nawet co czwartej kobiety, a polega na mimowolnym wycieku moczu podczas wysiłku, typowo kichaniu, kaszlu i skakaniu, czyli w okolicznościach wzmożonego ciśnienia śródbrzusznego.  Taka sytuacja może pojawić się na przykład po porodzie drogami natury, szczególnie po urodzeniu dziecka o dużej masie, w okresie menopauzy z powodu niedoboru estrogenów, przy otyłości, chorobach przewlekłych przebiegających z kaszlem lub po prostu z powodu wykonywanej ciężkiej pracy fizycznej.

Suchość pochwy

Inną najczęściej wymienianą dolegliwością wśród kobiet około i pomenopauzalnych jest suchość pochwy. Wynika ona ze spadku poziomu estrogenów. Typowe objawy atrofii to ból podczas stosunku, świąd oraz pieczenie okolic intymnych, wynikające z podrażnienia cienkich śluzówek pochwy. Zważywszy na wzrastającą długość życia kobiet w Polsce, ten objaw, gdy pozostanie nieleczony, może im towarzyszyć nawet przez wiele lat.

Zespół rozluźnienia pochwy

Następnym problemem spotykanym zarówno wśród kobiet młodych jak i starszych jest zespół rozluźnienia pochwy. Po przebytych porodach siłami natury może dojść do obniżenia elastyczności tkanek pochwy, co skutkuje zmniejszeniem odczuwania satysfakcji podczas stosunku płciowego. Często współistnieje u tych kobiet problem nietrzymania moczu, a w konsekwencji znaczące obniżenie jakości życia intymnego.

Leczenie za pomocą bezbolesnych zabiegów laserowych

Zabiegi laserowe w ginekologii, z uwagi na ich bezbolesność oraz krótki okres rekonwalescencji, są coraz częściej stosowane we wspomaganiu leczenia wymienionych dolegliwości. Często dzięki tym zabiegom poprawia się samoocena kobiet,  odzyskują one pewność siebie oraz komfort życia zarówno w aspekcie fizycznym jak i psychicznym.

Tego typu zabiegi, wykonujemy za pomocą lasera MonaLisa Touch, który został stworzony z myślą o rewitalizacji kobiecych okolic intymnych.

Umów się na konsultacje z lek. med. Sabiną Gejdel, lekarzem ginekologiem w klinice Medicus Clinic:  

(71) 757 22 40

Monalisa Touch Wrocław

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?