Laser CO2 – sposób na blizny potrądzikowe

Jeszcze kilkanaście lat temu trądzik był kojarzony głównie jako problem dorastających nastolatków. Jednak coraz częściej choroba ta dotyka także osób po 30. roku życia. Lek. med. Katarzyna Cygan, specjalista dermatolog w klinice Medicus Clinic we Wrocławiu twierdzi, że przyczyn trądziku u dorosłych należy szukać m.in. w nieprawidłowej diecie. „Do czynników zaostrzających, oprócz hormonów, słońca i leków, zalicza się również stres i niewłaściwą dietę. Zachorowalność na trądzik pospolity wzrasta ze względu na zmianę stylu życia, a pośpiech przekłada się na niezdrowy, niesłużący także skórze sposób żywienia”.

Trądzik – przyczyny, fazy rozwoju
Od kilku lat lekarze dermatolodzy zauważają wzrost zachorowań na trądzik pospolity, zwłaszcza u osób dorosłych. Niezdrowy styl życia, ciągły stres, zła dieta to wszystko wpływa na stan naszej skóry. Na powstawanie zmian skórnych wpływ mają także zaburzenia tarczycy oraz gospodarki hormonalnej organizmu. Nie bez znaczenia jest też ilość i jakość stosowanych na co dzień kosmetyków oraz leków. Zmiany skórne spowodowane trądzikiem wyglądają bardzo nieestetycznie. Niejednokrotnie prowadzą do tworzenia się trudnych do usunięcia blizn. Dlatego właśnie warto rozpocząć leczenie już w pierwszej fazie rozwoju choroby. Jak je rozpoznać?
• Pierwsze stadium – zaskórniki. Wyglądają jak małe białe lub czarne punkty. Często nazywane są także wągrami.
• Drugie stadium – krosty i grudki. Na twarzy można zaobserwować czerwone, mocno wyczuwalne pod palcem zmiany. Często przy dotyku odczuwany jest ból.
• Trzecie stadium – czerwone lub sine guzki ropne. W tej fazie zapaleniem objęte są głębokie warstwy skóry, a cysty widoczne na twarzy pozostawiają blizny.

Leczenie trądziku – Wrocław
Leczenie zamian skórnych to proces czasochłonny. Polega na usuwaniu i łagodzeniu objawów, a także przeciwdziałaniu ich następstwom oraz tworzeniu się blizn. Na początku najczęściej stosuje się leczenie farmakologiczne. Dopiero, jeśli ten rodzaj kuracji nie przynosi żadnej poprawy stanu skóry, lekarze sięgają po nowoczesne technologie np. skuteczną terapię laserem frakcyjnym CO2. Blizny, które niejednokrotnie zostają po walce z trądzikiem, stanowią ogromny problem. Przede wszystkim jest to duże obciążanie psychiczne – stanowią bowiem źródło kompleksów. Zabiegi laserem CO2 na blizny potrądzikowe są bardzo efektywne. Dzięki temu możemy zredukować zmiany na tyle, że będą one praktycznie niewidoczne.

Jak działa laser frakcyjny CO2?
Zabieg usuwania i spłycana blizn z pomocą lasera CO2 rozpoczyna się od nałożenia specjalnego kremu znieczulającego, na miejsce zabiegowe. Skóra musi być dokładnie wygojona, odkażona i oczyszczona. Następnie zmieniony chorobowo naskórek poddaje się naświetlaniu wiązką światła laserowego. Po zakończeniu zabiegu może pojawić się ból, zaczerwienienie lub obrzęk. Jednak ten stan mija dość szybko, a odpowiednio pobudzona skóra, regeneruje się, zastępując uszkodzoną warstwę naskórka, nową, wolną od zbliznowaceń. Aby w pełni móc cieszyć się gładką cerą, niezbędne jest wykonanie serii zabiegów ok. 3-4. O ilości oraz odstępach między wizytami w gabinecie, na podstawie obserwacji oraz szczegółowego wywiadu, decyduje lekarz prowadzący.

Medicus Clinic Wrocław – usuwanie trądziku
W klinice Medicus Clinic korzystamy z najnowocześniejszych technologii. Dzięki temu przeprowadzane przez nas zabiegi są niezwykle skuteczne i bezpieczne. W leczeniu blizn potrądzikowych wykorzystujemy sprzęt medyczny – laser Pixel CO2, RF oraz mezoterapię. Po szczegółowym wywiadzie oraz konsultacji lekarskiej nasi specjaliści dobiorą najlepszą możliwą metodę leczenia.
Jeśli masz problemy skórne zapraszamy do kliniki Medicus Clinic. Wieloletnie doświadczenie, jakie posiadamy w leczeniu blizn potrądzikowych oraz innych zmian występujących w obrębie naskórka, umożliwi dobranie odpowiedniej terapii.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?