Jak leczyć trądzik różowaty – sprawdzone metody

Trądzik różowaty jest chorobą, która najczęściej dotyka osoby dorosłe w wieku 20-30 lat. Ze względu na podobieństwo występujących objawów często mylony jest ze zwykłym trądzikiem lub uczuleniem. W związku z tym bywa, że jest on dość długo ignorowany przez samych Pacjentów, zwłaszcza w początkowym stadium choroby.

Trądzik różowaty – objawy
Symptomy świadczące o trądziku różowatym mogą zostać niesłusznie zignorowane. Na ogół mamy do czynienia ze skłonnością do pękania naczynek na twarzy oraz okresowym występowaniem rumieńców. Takie objawy powinny zostać jak najszybciej skonsultowane
z dermatologiem, który oceni problem i dobierze odpowiednią metodę leczenia. W klinice Medicus Clinic nasi specjaliści po dokładnym wywiadzie lekarskim oraz przeprowadzaniu niezbędnych badań przygotują indywidualny plan leczenia. Takie procedura ma na celu jak najszybsze wyeliminowanie nieprzyjemnych i nieestetycznych objawów, także maksymalne skrócenie okresu leczenia.

Trądzik różowaty – objawy i stadia choroby
Aby wdrożona terapia była skuteczna należy sprawdzić z jakim stadium choroby mamy do czynienia. Jest to niezwykle ważne pod kątem dobrania odpowiedniej metody leczenia. Wyróżnia się 4 podstawowe etapy choroby, które nie muszą występować po sobie.
Prerosacea – na twarzy widoczne są zmiany rumieniowe, znacznie rzadziej poszerzone naczynia krwionośne. Rumień często pojawia się w się np. w sytuacjach podwyższonego stresu.
I stadium zazwyczaj cechuje się intensywnym zaczerwienieniem twarzy. W tym czasie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Towarzyszy temu pieczenie, swędzenie oraz miejscowe ocieplenie skóry.
II stadium charakteryzuje się ciągłym rumieniem oraz mocno rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, czyli tzw. teleangiektazjami.
III stadium do wyżej wymienionych symptomów dochodzą także czerwone krostki, grudki oraz miejscowe opuchnięcie.
IV stadium dotyka jedynie mężczyzn i związane jest z przerostem nosa (rhinophyma)

Trądzik różowaty – leczenie
W klinice Mediucus Clinic oferujemy spersonalizowany plan leczenia, który uwzględnia łączone metody terapii. Takie postępowanie gwarantuje uzyskanie w krótkim czasie satysfakcjonujących efektów. W przypadku używania leków zarówno tych doustnych, jak
i stosowanych miejscowo, proces leczenia wspierany jest przez laseroterapię lub specjalne peelingi.
Jak leczyć trądzik różowaty – zabiegi laserowe
W Mediusc Clinic używamy lasera V-beam Perfecta, który do swojego działania wykorzystuje nowoczesną technologię – pulsacyjnego lasera barwnikowego (PDL). Wytworzony przez urządzenie impuls światła dotyka zmiany skórnej i wchłaniany jest przez naczynie krwionośne. Dzięki temu naczynie zostaje uszkodzone, a organizm w ciągu kilku tygodni (2- 8 tygodni) zastępuje je nowym – zdrowym. Jeśli zmiany skórne są bardzo rozległe, dermatolog Medicus Clinic zaproponuje leczenie w seriach dostosowanych do możliwości regeneracyjnych skóry osoby leczonej.

Jak leczyć trądzik różowaty – peelingi chemiczne
Równie skuteczną metodą leczenia trądziku różowatego są peelingi. Hibiscus Mandelic Peel to delikatny kwas eksfoliujący, który ma bardzo silne działanie antybakteryjne. Jego właściwości dodatkowo łagodzą rumień i wyrównują koloryt skóry. Zabiegi z użyciem peelingu chemicznego wpływają także na jędrność skóry, zmniejszenie widoczności porów, wygładzenie cery oraz jej nawilżenie.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?