Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?

Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dzięki temu lokalny rynek usług z zakresu medycyny estetycznej daje ogromne możliwości poprawy swojego wyglądu zewnętrznego. We wrocławskim Medicus Clinic dużą popularnością cieszą się zabiegi kriolipolizy, wykorzystujące najnowocześniejszą technologię do walki z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową.

Kriolipoliza – krótka historia
Ten sposób modelowania sylwetki narodził się ponad dekadę temu w Stanach Zjednoczonych. Dr med. Dieter Manstein oraz dr med. R. Rox Anderson w przeprowadzonych przez siebie badaniach udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na zimno i w niskich temperaturach obumierają. Wyniki ich pierwszych doświadczeń zostały opublikowane w 2008 roku w magazynie Lasers in Surgery and Medicine. Kolejne testy pozwoliły na opracowanie nowoczesnej technologii – dzisiaj szerzej znanej jako CoolTech, która pozwala na bezpieczne, skuteczne i przede wszystkim trwałe modelowanie sylwetki.

Zabieg CollTech – Wrocław. Na czym polega kriolipoliza?
Kriolipoliza to zabieg bardzo bezpieczny i jednocześnie skuteczny. Polega na obniżeniu temperatury tkanki tłuszczowej w wybranych częściach ciała np. na ramionach, brzuchu bądź udach. Taka procedura powoduje obumieranie komórek tłuszczowych, które następnie są w naturalny sposób wydalane z organizmu. CoolTech to precyzyjna metoda, która pozwala na trwałe i bezbolesne pozbycie się niechcianego tłuszczu.

Kriolipoliza – przygotowanie i przebieg zabiegu
Zabieg z wykorzystaniem technologii CoolTech nie wymaga od Pacjenta szczególnego przygotowania. Zaleca się jedynie, na kilka dni przed zabiegiem, nie podgrzewać dodatkowo ciała, czyli zrezygnować z sauny oraz niektórych zabiegów kosmetycznych. Tuż przed wykonaniem kriolipolizy specjalista dokonuje dedykowanym urządzeniem pomiaru tkanki tłuszczowej. Na podstawie wyników jest w stanie oszacować ile zabiegów będzie potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Następnie odpowiednio programuje urządzenie CoolTech, zabezpiecza obszar zabiegowy specjalną membraną i rozpoczyna zabieg. Aplikator zasysa fałd skóry, z którego chcemy usunąć nadmiar tłuszczu i schładza go do temperatury -6/-8 stopni Celsjusza. Kriolipoliza trwa około 70 minut na jeden obszar ciała, efekty widoczne są w ciągu kilku tygodni od zabiegu.

Zabieg CoolTech – Wrocław. Przeciwwskazania
Kriolipoliza jest bezpieczną, nieinwazyjną i skuteczną metodą modelowania sylwetki. W związku z niewielkim ryzykiem wystąpienia komplikacji pozabiegowych jest przeznaczona zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet w każdym wieku. Jednak osoby cierpiące na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, takie jak łuszczyca czy białaczka, nowotwory, zapalanie wątroby, a także kobiety w ciąży i w okresie laktacji nie mogą poddać się kriolipolizie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą zabiegów modelujących sylwetkę w Medicus Clinic.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?