Chirurgiczna korekta nosa – poznaj rodzaje zabiegów

Nos zajmuje centralne miejsce na twarzy człowieka. Jeśli jest za duży, za mały lub jego kształt jest nieodpowiedni może to całkowicie zaburzyć proporcje twarzy. Często staje się powodem kompleksów oraz zaniżonej samooceny. Dodatkowo nieprawidłowo zbudowany nos może być przyczyną problemów z oddychaniem. Skutecznym sposobem na zmianę kształtu nosa jest operacja chirurgiczna.

Medicus Clinic – korekta nosa
Wrocław jest siedzibą kliniki Medicus Clinic. W naszej placówce oferujemy m.in. zabiegi z zakresu korekty kształtu nosa. Powodów, dla których Pacjenci decydują się na taką operację jest bardzo wiele. Najczęściej wpływ na to mają problemy natury estetycznej lub medycznej np. krzywa przegroda nosowa. Skrzywienie przegrody jest poważnym schorzeniem, które nieleczone może być przyczyną bezdechu sennego. A to z kolei ma wpływ na rozwój wielu chorób takich jak nadciśnienie, arytmia, udar, a nawet zawał.

Piękny i zdrowy nos
Operacja nosa w zależności od oczekiwanych przez Pacjenta efektów może obejmować:
część kostną – dzięki temu chirurg jest w stanie skorygować garbaty lub krzywy nos,
część chrzęstną – w przypadku gdy nos jest zbyt szeroki, asymetryczny lub zadarty.
W trakcie każdego zabiegu mającego na celu poprawę wyglądu kształtu nosa, można usprawnić również jego funkcjonowanie. Operacja krzywej przegrody nosowej lub zabieg FESS (poszerzenie ujścia zatok) mogą być wykonywane jednocześnie z estetyczną korekcją tej części twarzy.
Dzięki specjalistom pracującym w klinice Medicus możesz szybko zdiagnozować problem, a następnie pod okiem lekarzy poddać się odpowiedniemu, a przede wszystkim skutecznemu leczeniu.

Zabieg korekty nosa – jak wygląda?
Taka operacja najczęściej jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. To najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zabieg obejmuje dość duże zmiany w wyglądzie Twojego nosa. Na początku chirurg oddziela skórę z nosa od kości i chrząstek, dopiero później formuje nos, aż do uzyskania pożądanego kształtu. W zależności od zakresu przeprowadzanego zabiegu, po operacji mogą wystąpić bóle głowy, obrzęki, a także siniaki. Jednak większość tych dolegliwości mija po około tygodniu. Efekty zabiegu są widoczne praktycznie natychmiast, lecz dopiero po roku w pełni będzie można docenić pracę chirurgów. Po zabiegu niezbędne są wizyty kontrolne, podczas których lekarz prowadzący będzie sprawdzał czy rekonwalescencja oraz procesy gojenia przebiegają prawidłowo.

Klinika Medicus Clinic – zabiegi
Medicus Clinic we Wrocławiu to kliniki oferujące szeroki wachlarz zabiegów z zakresu:
chirurgii plastycznej,
medycyny estetycznej twarzy i szyi,
medycyny estetycznej ciała,
dermatologii,
kosmetologii,
chirurgii naczyniowej, m.in. usuwania żylaków,
trychologii (leczenie łysienia),
self men – linii zabiegów przeznaczonych dla mężczyzn.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?