Chirurgia plastyczna – sposób na zachowanie młodości na dłużej

Oscar Wilde powiedział: „Uroda jest podarunkiem na kilka lat”. Ta sentencja pokazuje, że zewnętrzne piękno jest kwestią ulotną, a wraz z upływem kolejnych dekad zarówno ciało, jak i twarz człowieka zmienia się. Ciało traci sprężystość, pojawiają się pierwsze zmarszczki, biust nie jest tak jędrny jak kilka lat wcześniej. Jednak w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna dają szereg możliwości spowolnienia procesów starzenia się skóry. Zabiegi oferowane w gabinetach lekarskich, skutecznie poprawiają wygląd i samopoczucie. Dowiedz się, jak możesz zachować młody wygląd na wiele lat.

Chirurgia plastyczna, a medycyna estetyczna – Wrocław
Zabiegi odmładzające mogą być mniej lub bardziej inwazyjne. Wszystko w zależności od tego w jakim stanie jest Twoja skóra i ciało oraz jaki efekt chcesz uzyskać. Medycyna estetyczna bazuje na czynnościach, które jedynie w niewielkim stopniu ingerują w organizm Pacjenta. Są to między innymi zabiegi z zakresu:

 • laseroterapii
 • ostrzykiwania twarzy toksyną botulinową (botox)
 • ultradźwięków
 • mezoterapii

Natomiast chirurgia plastyczna to najczęściej zabiegi o znacznie wyższym stopniu inwazyjności, takie jak:

 • liposukcja wybranych partii ciała
 • operacja plastyczna nosa
 • powiększanie piersi

Chirurgia plastyczna – Wrocław
Ze względu na inwazyjność operacji plastycznych oraz dłuższy okres rekonwalescencji – do przeprowadzenia tego typu zabiegów – najlepiej wybrać renomowaną klinikę, która cieszy się dobrą opinią i może pochwalić się wysokiej klasy specjalistami. Wrocławski Mediucs Clinic oferuje szeroki zakres zabiegów zarówno z zakresu medycyny estetycznej, jak i chirurgii plastycznej. Nowoczesne wyposażenie gabinetów oraz doświadczona kadra pozwalają na dobranie metody zabiegowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb oraz możliwości regeneracyjnych organizmu Pacjenta.

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna – popularne zabiegi
Poprawianie urody za pomocą strzykawki czy skalpela z roku na rok znajduje coraz więcej zwolenników. Ogromną popularnością od lat cieszy się botox, czyli iniekcje z toksyny botulinowej. Ten stosunkowo bezbolesny i szybki zabieg odmładzający doskonale wygładza zmarszczki i niweluje oznaki starzenia się skóry. Podobnie działa wampirzy lifting, czyli ostrzykiwanie twarzy osoczem bogatopłytkowym pobranym z krwi Pacjenta.

Korekta nosa – Wrocław
Bardziej inwazyjnym i jednocześnie niezwykle popularnym zabiegiem, który wchodzi w zakres chirurgii, jest operacja plastyczna nosa. Wykonuje się ją zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. W niektórych przypadkach krzywa przegroda nosowa uniemożliwia swobodne oddychanie i jest przyczyna wielu problemów. W trakcie zabiegu, który ma na celu poprawę kształtu nosa możliwe jest także wykonanie FESS, czyli poszerzenia ujścia zatok oraz korekty przegrody nosowej.

Korekta uszu – Wrocław
Odstające uszy są problemem, który dotyka kobiety, mężczyzn, a także dzieci. Może powodować wiele kompleksów i znacząco wpłynąć na komfort życia. W Medicus Clinic we Wrocławiu możesz wykonać korekcję uszu, której trwały efekt wpłynie na podwyższenie Twojej samooceny. Operacja plastyczna uszu nie jest zabiegiem o podwyższonym ryzyku. Komplikacje występują bardzo rzadko. Zabieg trwa około 60 minut, a po założeniu przez chirurga szwów, jeszcze tego samego dnia możesz wrócić do domu.

W Medicus Clinic znajdziesz szeroki wachlarz terapii, które pozwolą na rozwiązanie wielu problemów estetycznych oraz zdrowotnych. Nasi specjaliści zajmują się leczeniem m.in.:

 • atopowego zapalenia skóry
 • nadpotliwości
 • blizn oraz blizn potrądzikowych
 • grzybicy
 • łuszczycy
 • łysienia.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej kliniki.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?