Anti-aging dla dojrzałej skóry

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać o skórę. Skuteczna terapia przeciwstarzeniowa powinna być dobrana do wieku, kondycji skóry i potrzeb każdego Pacjenta.

Lek. med. Joanna Stoch – Stój, lekarz medycyny estetycznej w klinice Medicus Clinic

Zabiegi przeciwstarzeniowe są najczęściej wykonywanymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Ich częstotliwość wzrasta z wiekiem Pacjentek, które po 40. roku życia zmagają się z takimi problemami jak cienie pod oczami, pogłębiona dolina łez, utrata gęstości skóry oraz utrata owalu twarzy. W późniejszym stadium są to również głębokie zmarszczki i bruzdy.

Znanymi metodami wykorzystywanymi do wygładzenia zmarszczek są oczywiście wypełniacze. Kwas hialuronowy, czyli substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie, wprowadzany jest pod skórę i wypełnia zmarszczkę. Dodatkowo przywraca objętość tkankom i poprawia nawilżenie skóry. Efekt jest widoczny natychmiastowo i utrzymuje się do 12 miesięcy. Dobrym rozwiązaniem są również nici liftingujące, które modelują owal twarzy.

Paniom, które oczekują długofalowego efektu polecam zabieg z użyciem lasera Pixel CO2, tzw. resurfacing. Daje on szanse nie tylko na pozbycie się zmarszczek, ale również przebarwień i blizn. Wszystko dzięki wiązkom lasera, które precyzyjnie wnikają w głąb skóry oraz pobudzają tkanki do regeneracji i odbudowy. Tym samy tworzą się nowe włókna kolagenowe, poprawia się napięcie i gęstość skóry, przez co staje się odżywiona i wygląda młodziej.

Metodą, która zdobywa coraz to nowe grono naszych zadowolonych Pacjentek jest zabieg oparty na technologii HIFU. Sonoqueen, nie bez powodu zwana jest królową liftingu lub liftingiem bez skalpela. To bowiem świetna alternatywa dla osób, które obawiają się interwencji chirurgicznych. Ta nowoczesna technologia zamiast skalpela wykorzystuje ultradźwięki, które docierają do głębokich warstw skóry. Dzięki temu wygładza skórę, przywraca napięcie w okolicy oczu, rozświetla i ujędrnia wiotkie partie twarzy. Ponadto spowalnia sam proces starzenia się skóry. HIFU Sonoqueen to metoda w pełni bezpieczna, praktycznie bezbolesna, nie wymaga okresu rekonwalescencji ani specjalnego przygotowania.

Warto pamiętać, że niezależnie od rodzaju zabiegu, terapia powinna być łączona i nie skupiać się tylko na odmładzaniu, ale również na odżywieniu i odświeżeniu skóry. Tutaj niezastąpiona okazuje się mezoterapia z udziałem osocza i fibryny bogatopłytkowej lub preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Moim Pacjentkom polecam również łączenie kilku zabiegów podczas terapii, ponieważ daje to najbardziej widoczny i długofalowy efekt.

Najnowsze wiadomości i artykuły:
Dla pacjenta – dokumenty do pobrania
Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Polsce. Poznaj najnowsze trendy
Co to jest kriopoliza i na czym polega zabieg CoolTech?