Przedwiosenne odmładzanie czyli soft-lifting z użyciem lasera frakcyjnego Pixel CO2 i osocze bogatopłytkowe. Zalety połączonych zabiegów oraz sposób ich działania przedstawia lek. med. Anna Wójcik-Maciejewicz, specjalista dermatolog w Medicus Self.

Laser frakcyjny CO2 jest od wielu lat popularną wśród lekarzy metodą wykorzystywaną do odmładzania skóry. Bywa nazywany „soft-liftingiem”, a jego popularność wynika z dużej efektywności.

Redukcja zmarszczek, rozszerzonych porów i zaskórników.

Przy jego pomocy możemy zredukować zmarszczki wokół oczu, rozszerzone pory i zaskórniki. Zabieg ujednolica koloryt skóry, usuwa melasę i inne rodzaje dyschromii oraz leczy posłoneczne uszkodzenia skóry.

Laser frakcyjny CO2 to idealny zabieg anti-aging dla osób po 30. roku życia, ponieważ stymuluje naturalny proces odnowy skóry.

Zabieg można stosować na dowolny obszar ciała, choć zwykle wykonywany jest na skórę twarzy, ale również szyi i dekoltu. Laser frakcyjny C02 wytwarza w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia w wyniku czego powstaje koagulacja tkanek w wielu kolumnach, pozostawiając wokół mikrouszkodzeń pola nieuszkodzonej skóry, tym samym uruchamiają się procesy gojenia i co najistotniejsze skóra wytwarza kolagen. Kolagen sprawia, że skóra jest bardziej napięta, zmniejszają się zmarszczki.

Tylko teraz oferta specjalna na przedwiosenne odmładzanie:
Laser frakcyjny Pixel CO2 oraz zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego w cenie 1000 zł zamiast 1800 zł.
Jeśli chcesz skorzystać z oferty specjalnej, zapraszamy do kontaktu:
+48 (71) 757 22 40
[email protected]

W celu zintensyfikowania działania lasera proponujemy po zabiegu frakcyjnym laserem C02, zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego – PRP.

Skóra po zabiegu przy użyciu lasera C02 jest „podziurkowana” – to idealny moment, aby zadziałać aktywnymi substancjami odżywczymi, gdyż zostaną one bezpośrednio wchłonięte przez głębsze warstwy skóry. Efekt takiego zabiegu będzie mocniejszy. Osocze bogatopłytkowe to autologiczny preparat otrzymany z krwi pacjenta. PRP zawiera czynniki wzrostu, które stymulują działanie procesów naprawczych organizmu. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA oraz pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Procesy te prowadzą do odnawiania i odmładzania skóry. Pobudzają angiogenezę – powstają nowe naczynia krwionośne, co umożliwia doprowadzenie składników odżywczych.

W klinice Medicus Self używamy tylko certyfikowanych próbówek firmy Keymed, które są przeznaczone do zabiegów z użyciem osocza i fibryny bogatopłytkowej.

Efekt zabiegu pojawia się szybko – już po kilku dniach i utrzymuje się długo. Najlepszy efekt widoczny jest po kilku tygodniach, proponuje się wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych.

Zabieg wykonywany jest nie tylko w celach odmłodzenia skóry i liftingu, ale również pomaga w leczeniu blizn i nierówności skóry np. w przebiegu uszkodzeń potrądzikowych. Leczy blizny różnego pochodzenia: powypadkowe, pooparzeniowe, chirurgiczne, modeluje zanikowe blizny. Z dużym powodzeniem wykorzystywany jest do poprawy jakości skóry – leczenia wiotkości skóry.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym więc pacjent odczuwa w trakcie zabiegu niewielki dyskomfort. Czas rekonwalescencji pozabiegowej jest krótki. Przez kilka dni może utrzymywać się nieduży rumień i lekki obrzęk tkanek. Skóra goi się dużo szybciej niż po zabiegach chirurgicznych. Zabieg jest idealną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.

Regulamin oferty specjalnej

26 lutego w klinice Medicus Self odbędą się bezpłatne konsultacje z naszym specjalistą medycyny estetycznej lek. med. Joanną Stoch-Stój. Powoli nadchodzi wiosna, warto więc pomyśleć jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej możemy wykonać jeszcze w miesiącach zimowych.

Oprócz tego każdy kto zapisze się na bezpłatne konsultacje będzie mógł skorzystać z oferty specjalnej -15% na zabiegi anti-aging. Do wykorzystania w tym samym dniu lub do 01.03.2019r.

Zapraszamy Panie i Panów na bezpłatne konsultacje pod hasłem „Stop zmarszczkom”.

Lek. med. Joanna Stoch-Stój opowie o najlepszych i najnowszych zabiegach anti-aging oraz odpowie na pytania dotyczące pielęgnacji skóry w okresie zimowym.

Z uwagi na to, że liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejsze zapisywanie się na bezpłatne konsultacje pod numerem:

+48 (71) 757 22 40

Regulamin oferty specjalnej


Najczęściej zadawane pytania dotyczące modelowania ust kwasem hialuronowym.

Odpowiada nasz specjalista medycyny estetycznej – lek. med. Tomasz Kolka.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań, ale zawsze powinna go poprzedzać konsultacja lekarska, w trakcie której zostanie oceniony stan zdrowia pacjenta. Należy pamiętać, że w dniu zabiegu pacjent musi być bezwzględnie zdrowy.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Zabiegu nie można wykonać w przypadku jakichkolwiek infekcji w obrębie ust i jamy ustnej. Powiększania ust nie wykonuje się u osób z aktywną opryszczką i problemami stomatologicznymi.

Jaki efekt możemy uzyskać?

Po podaniu kwasu hialuronowego w rejonie ust, możemy osiągnąć efekt nawilżenia, rozświetlenia oraz powiększenia czy konturowania ust, możemy podnieść kąciki ust, zniwelować asymetrię oraz wygładzić drobne zmarszczki zwane zmarszczkami palacza.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty utrzymują się od 6-12 miesięcy.

Ten okres zależy od rodzaju podanego preparatu, usieciowania, od techniki podawania, od stylu życia pacjenta, jego wieku, metabolizmu i mimiki twarzy. U osób uprawiających sport, aktywnych fizycznie kwas będzie się szybciej rozkładał. Pacjenci, którzy chodzą do solarium, korzystają z sauny czy też lubią leżeć na słońcu również muszą się liczyć z tym, że kwas hialuronowy u nich szybciej ulegnie wchłonięciu. Do szybszego wchłaniania dochodzi także u palaczy. Kolejne drobne korekcje mogą wydłużyć efekt.

Jak dużo czasu usta potrzebują na wygojenie się?

W miejscu wkłucia może się pojawić małe zasinienie, zaczerwienienie lub obrzęk. Objawy te ustępują w ciągu 2-3 dni. Największa opuchlizna po podaniu kwasu hialuronowego może być w pierwszej dobie, zwłaszcza po nocy, potem stopniowo zanika. Trzeba unikać ciepłych napojów oraz ostrych przypraw i rozgrzewania. Pełne wygojenie ust i ostateczny efekt widzimy po ok. 10-14 dniach po zabiegu.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty specjalnej, zapraszamy do kontaktu:

+48 (71) 757 22 40

[email protected]

Zapach choinki, magiczny czas, radosne chwile spędzone z najbliższymi… Święta Bożego Narodzenia, jeden z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych momentów w roku, zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowaliśmy świąteczne vouchery prezentowe, które pozwolą sprawić wiele radości bliskim osobom.

Zabiegi relaksujące po wymagającym czasie przedświątecznym, upiększające przed Sylwestrem i karnawałem, a może te z użyciem najnowocześniejszych technologii dostępnych w naszej klinice? Niezależnie od potrzeb i preferencji voucher jest idealnym prezentem, ponieważ umożliwia skorzystanie z pełnej oferty kliniki Medicus Self, tj. kosmetologia, medycyna estetyczna, dermatologia, chirurgia plastyczna.

 

Jak wygląda voucher?

Vouchery przygotowane są w eleganckiej, świątecznej formie. Są dostępne w dwóch rodzajach – kwotowy oraz voucher na konkretny zabieg. Vouchery kwotowe obejmują następujące warianty: 200 zł, 500 zł, 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł i ponad 2000 zł.

 

 

Jak kupić voucher?

Vouchery można kupić w recepcji kliniki Medicus Self, na Placu Strzeleckim 24 we Wrocławiu.

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 71 757 22 40.

Gładkie ciało, bez zbędnego owłosienia to pragnienie wielu kobiet. Dzięki depilacji laserowej możemy w szybki i komfortowy sposób osiągnąć wymarzone efekty. W Medicus Self zabiegi depilacji laserowej przeprowadzane są przy użyciu lasera najnowszej technologii Soprano ICE Platinum.

Soprano ICE Platinum to:

Innowacyjność – głowica emitująca trzy długości fal w jednym impulsie, co pozwala zniszczyć strukturę włosa na różnych głębokościach

Komfort – system chłodzący powierzchnię skóry zapewnia komfort podczas zabiegu, a dzięki technologii SHR zabieg jest praktycznie bezbolesny

Depilacja wszystkich obszarów ciała – dzięki regulacji natężenia lasera, możliwe wykonywanie zabiegów nawet w najbardziej delikatnych miejscach

Bezpieczeństwo – laser posiadający certyfikaty CE i FDA, gwarantujące brak negatywnego wpływu na zdrowie

 

Umów się na zabieg z kosmetologiem w Medicus Self: tel. 71 757 22 40

Aby uzyskać trwałe efekty i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia, zalecamy wykonanie 6 – 8 zabiegów. Depilację obszarów twarzy możemy wykonywać co 6 tygodni, natomiast pozostałych partii ciała co 8 tygodni. – wyjaśnia Sabina Piwko, kosmetolog w naszej klinice  

Zalecenia przed zabiegiem:

Dzień przed zabiegiem

Zalecenia po zabiegu:

Umów się na zabieg z kosmetologiem w Medicus Self: tel. 71 757 22 40

Sprawdź naszą ofertę specjalną – 15% na zabiegi depilacji laserowej

Gdy Twoja skóra jest przesuszona, traci napięcie, za to zyskuje przebarwienia, to znak, że zaczyna się starzeć i potrzebuje profesjonalnej opieki.

Lek. med. Tomasz Kolka, lekarz medycyny estetycznej w klinice Medicus Self

Proces starzenia się skóry wcale nie rozpoczyna się wraz z pierwszymi oznakami, czyli między 30. a 40. rokiem życia. Już w okolicy dwudziestu kilku lat obniża się ilość kolagenu i elastyny w skórze, które są odpowiedzialne za utrzymanie młodego wyglądu. Skąd wiadomo, że nasza skóra zaczyna się starzeć? Świadczą o tym nie tylko zmarszczki, ale również jej przesuszanie się, utrata napięcia i sprężystości, przebarwienia oraz zmiany skórne. Pielęgnacja i zabiegi anti – aging mają działanie profilaktyczne. Ich zadaniem jest opóźnienie procesu starzenia się skóry, odżywienie, ochrona i stabilizacja tkanek.

Moim młodym Pacjentkom, na sam początek przygody z medycyną estetyczną, polecam metody naturalne i mało inwazyjne. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych jest mezoterapia igłowa, zwana najlepszym kosmetykiem nowoczesnych kobiet. Mezoterapia to tak naprawdę działający miejscowo niechirurgiczny zabieg medyczny, polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. To bomba witaminowa dla skóry, która doskonale ją odżywia i wspomaga jej odmłodzenie. Zupełnie naturalnym preparatem używanym w mezoterapii jest osocze i fibryna bogatopłytkowa. To nowoczesny i w pełni bezpieczny zabieg, wykorzystujący czynniki wzrostu pozyskane wcześniej z krwi Pacjenta – dlatego też nazywany jest wampirzym liftingiem. Poprawia on zdecydowanie jakość i gęstość skóry, dając naturalny efekt jej odmłodzenia.

Biostymulatory tkankowe to ciekawe rozwiązanie, które pozwala nie tylko pozbyć się pierwszych zmarszczek, ale również pobudzić produkcję kolagenu, odpowiadającego za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Pierwszy z nich – Ellanse czyli polikaprolakton to nowoczesny wysokoelastyczny środek, który koryguje zmarszczki i wiotkość skóry. Efekt wypełnienia jest widoczny już bezpośrednio po zabiegu i stopniowo narasta w wyniku namnażania się komórek. Drugi biostymulator, który polecam to Crystalis. Jest to wypełniacz tkankowy na bazie hydroksyapatytu wapnia, związku który odpowiada m.in. za mechaniczną wytrzymałość układu kostnego czy zębów. W medycynie estetycznej jest wykorzystywany głównie w celu modelowania twarzy oraz dłoni. Żel zawarty w preparacie daje natychmiastowy efekt wypełnienia tkanek, a hydroksyapatyt wapnia tworzy rusztowanie stymulujące fibroblasty (czyli nasze własne komórki) do produkcji naturalnego nowego kolagenu. Efekty utrzymują się aż do 2 lat.

Nie możemy również zapominać toksynie botulinowej (tzw. „botoksie”), która doskonale radzi sobie m.in. ze zmarszczkami mimicznymi. Preparat hamuje pracę mięśni i zapobiega częstemu „zaginaniu” się skóry. Zabieg jest bezpieczny, a efekt natychmiastowy.

 

 Chcesz dowiedzieć się więcej o terapii anti-aging?

Umów się na konsultacje z naszymi lekarzami medycyny estetycznej:
(71) 757 22 40
[email protected]